REKLAMA

Już ponad 1000 żołnierzy wylądowało w Rzeszowie (FOTO)

Pentagon zapowiedział czasowe zwiększenie liczby wojsk USA w Europie, aby wzmocnić wschodnią flankę NATO. Od kilku dni trwa przemieszczenie żołnierzy 82. Dywizji Powietrznodesantowej do Polski.

Przemieszczone siły z USA stanowić będą istotne wzmocnienie odstraszania i obrony Polski oraz całego Sojuszu z uwagi na narastający kryzys wywołany agresywnymi działaniami Rosji i Białorusi.

W najbliższych dniach do Polski trafi łącznie 1 700 amerykańskich żołnierzy z 82. Dywizji Powietrznodesantowej. Kilka dni temu Pentagon poinformował o sfinalizowaniu uzgodnień dotyczących wzmocnienia obecności wojskowej USA i Polski i innych częściach wschodniej flanki NATO.

– Konsekwentnie wzmacniamy bezpieczeństwo Polski i wschodniej flanki NATO. Przed chwilą na lotnisku w Rzeszowie wylądowali żołnierze 82. Dywizji Powietrznodesantowej. To nasza sojusznicza odpowiedź na narastający kryzys wywołany agresywnymi działaniami Rosji – czytamy na portalu społecznościowym Twitter, Mariusza Błaszczaka, Ministra Obrony Narodowej.

foto: MON, Twitter


08-02-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.