REKLAMA

Combat Life Saver. Tygodniowe szkolenie funkcjonariusz straży granicznej (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Funkcjonariusze Wydziału Zabezpieczenia Działań Bieszczadzkiego Oddziału SG uczestniczyli w szkoleniu z zakresu „Ratownik Pola Walki” – Combat Life Saver.

Tygodniowe szkolenie zorganizował 5 Batalion Strzelców Podhalańskich w Przemyślu. Działania miały na celu doskonalenie umiejętności w zakresie badania pacjenta według protokołu „SMARCHE” (określający algorytm najważniejszych czynności ratujących życie), a w szczególności tamowanie masywnych krwotoków z kończyn za pomocą opaski zaciskowej, „PACKING” rany w miejscach przejściowych (procedura przedszpitalna stosowana w masywnych krwawieniach), zakładanie rurki nosowo gardłowej, odbarczanie odmy, zabezpieczania ran postrzałowych klatki piersiowej. Uczestnicy szkolenia musieli wykazać się nie tylko dużą wiedzą, ale także znakomitą kondycją fizyczną i psychiczną. Kurs zakończył się egzaminem pisemnym oraz praktycznym, po którym funkcjonariusze WZD BiOSG uzyskali tytuł „Ratownika Pola Walki”.

Funkcjonariusze Wydziału Zabezpieczenia Działań to wyselekcjonowana grupa mundurowych przeszkolonych, wyposażonych i przygotowanych do działań bojowych. Mają także uprawnienia wysokościowe przydatne w akcjach ratunkowych z wykorzystaniem śmigłowca. Umiejętność profesjonalnego udzielania pomocy w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia ludzkiego to kluczowy aspekt ich działalności.

 

źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej


27-03-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.