REKLAMA

Przepada 3,8 mln zł dotacji na most w Tarnawie Górnej? Most nie powstanie?

GMINA ZAGÓRZ : 31 sierpnia mija termin dostarczenia pełnej dokumentacji na umowę budowy nowego mostu w Tarnawie Górnej. Przypomnijmy, że dotacja wojewody wynosi w przypadku tego zadania blisko 80% wartości. Niestety, do tej pory nie udało się inwestorowi (Powiat Sanocki) podpisać umowy z wykonawcą, na realizację tej inwestycji.

– Zarząd nie ma możliwości podpisania tej umowy. Wszystko w związku z przeciągającym się w nieskończoność oczekiwaniem na wpłacenie kwoty gwarancyjnej. Jeśli w ciągu najbliższych 24 godzin (wypowiedź z dnia 27.08.2018, godz. 18:00) nastąpi jakakolwiek zmiana decyzji i wykonawca będzie w stanie zabezpieczyć kwotę, to jeszcze zwołam Zarząd i zapytam, czy przystępujemy do tego zadania. Na tym etapie to jedyna przeszkoda, która nie pozwala nam podpisać umowy – podkreśla starosta sanocki, Roman Konieczny

– Umowa z wykonawcą wyłonionym w przetargu (a był to jedyny podmiot, który do niego przystąpił) nie może być podpisana, ponieważ nie spełnił on wymagań nakładanych przez ustawę Prawo zamówień publicznych. Jednocześnie jego zwłoka w przedstawieniu żądanych dokumentów jest tak długa, że nie pozwala ona na przeprowadzenie kolejnego przetargu i wykonanie zadania zgodnie z technologią budowlaną do końca roku, co jest warunkiem wykorzystania dotacji – uzupełnia Alicja Wosik, członek Zarządu Powiatu Sanockiego. 

– Pani Wojewoda została powiadomiona przez Pana Starostę o całej sytuacji, za którą powiat nie ponosi odpowiedzialności. Wina jest po stronie wykonawcy, dlatego też ustalono, że jeśli do 31 sierpnia dotacja wróci do puli wojewody, wówczas będzie można ją wykorzystać na inne zadania na terenie województwa podkarpackiego, a w zamian za to – jak zapewniła Pani Wojewoda – zadanie powiatu sanockiego zostanie w przyszłym roku rozpatrzone w pierwszej kolejności. Podobne sytuacje zdarzają się w wielu miejscach, ponieważ w kraju jednocześnie toczy się wiele inwestycji i pozyskanie rzetelnego wykonawcy zgodnie z zakładanymi kosztami jest bardzo trudne i wszyscy inwestorzy borykają się z tym problemem – precyzuje radna. 

Wicestarosta Wacław Krawczyk nie odbiera telefonu
 W sekretariacie starostwa, nie otrzymaliśmy informacji czy przebywa on na urlopie, czy na zwolnieniu lekarskim.

Prezes firmy, która wygrała przetarg mówi krótko
– Staramy się załatwić sprawy formalne, aby móc realizować to zadanie. Dziś powinno się wszystko wyjaśnić.

red. / mp


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

GMINA ZAGÓRZ: Budowa mostu w Tarnawie Górnej mocno zagrożona? Powiat zwróci dotację?

POWIAT SANOCKI: Czy powstanie nowy most w Tarnawie Górnej?

POWIAT SANOCKI: Za co odpowiada wicestarosta Wacław Krawczyk? (FILM)

Były starosta o pracy obecnej władzy: „Nie ma w tej kadencji za bardzo czym się chwalić” (VIDEO)

Za co odpowiada wicestarosta Krawczyk? Radny Struś nie pozostawia złudzeń: Za nic! (VIDEO)

Radna Alicja Wosik o SOSW, budynku dawnego ZS 5 i kompetencjach wicestarosty (VIDEO)

28-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.