Cała aktywność

Strumień auto-aktualizowany   

 1. Dzisiaj
 2. Kiedy burmistrz Zagórza powie mieszkańcom Gminy Zagórz co znowu planują w sprawie wysypiska i kompostowni? Od spotkania w Czaszynie mija już miesiąc a mieszkańcy nadal nie poinformowani? Kiedy burmistrz Zagórza powie mieszkańcom Gminy Zagórz co znowu planują w sprawie wysypiska i kompostowni? Na spotkaniu w Czaszynie zapowiedział, że wszystko zaczynamy od nowa od od tamtego czasu nie ma słowa o wysypisku ? Dlaczego nie ma żadnych informacji? Co znowu knuje władza za plecami mieszkańców ?
 3. Dlaczego w tak prostej sprawie burmistrz i radni nie informują mieszkańców Zahutynia co robi radny? a czas ucieka? Czy chodzi o to aby rodzice zapisali do innych szkół dzieci aby nie trzeba było przeznaczać kasy na szkołę i aby zostało na klasztor i wysypisko i kompostownie? Dzieci i rodzice nadal nie wiedza do jakiej szkoły idą to obłęd ! Czy władza w Gminie Zagórz jest jeszcze normalna i ma odrobinę honoru? Kłamstawa? manipulacje? czemu ma to służyć ?
 4. Yesterday
 5. Pięć zawiadomień w sprawie wypowiedzi Kaczyńskiego Warszawska prokuratura okręgowa prowadzi postępowanie sprawdzające w sprawie ubiegłotygodniowej wypowiedzi z trybuny sejmowej prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Trafiło do niej pięć zawiadomień od osób prywatnych. Jak poinformował rzecznik prokuratury okręgowej Łukasz Łapczyński, wszystkie zawiadomienia złożyły osoby prywatne, niebędące parlamentarzystami. Jedno z nich trafiło do prokuratury okręgowej, cztery do śródmiejskiej i stamtąd zostały przekazane. Pierwsze dotyczy artykułu 216. Kodeksu karnego mówiącego o znieważeniu. Pozostałe dotyczą natomiast artykułu 212. dotyczącego zniesławienia. Do prokuratury trafiło też zawiadomienie dotyczące wypowiedzi posłanki PiS Krystyny Pawłowicz, będącej nawiązaniem do słów Kaczyńskiego. "Zdradzieckie mordy" Chodzi o słowa prezesa PiS wypowiedziane w nocy z wtorku na środę z trybuny sejmowej, podczas drugiego czytania projektu ustawy o Sądzie Najwyższym. Kaczyński powiedział wówczas: "Wiem, że boicie się prawdy, ale nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego świętej pamięci brata. Zamordowaliście go, jesteście kanaliami" Do tej wypowiedzi nawiązała podczas Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka Pawłowicz, zwracając się do posłów opozycji domagających się rozpoczęcia posiedzenia powiedziała: "Macie mordy, tak jak prezes powiedział. Zdradzieckie mordy. Nawet teraz nie potraficie się grzecznie zachować". Lider PiS odniósł się do swoich słów w środę w TVP. Powiedział, wówczas, że "twardych, ostrych słów" skierowanych do opozycji nie wycofuje. "Gdyby nie krzyk na sali sejmowej, być może byłoby to powiedziane łagodniej, ale sens byłby ten sam: po prostu nie można przekraczać pewnych granic" - dodał. - Prokuratura ma 30 dni na rozpatrzenie tych zawiadomień i zastanowienie się, czy w ogóle podejmować sprawy. Jeśli stwierdzi, że będzie się nią zajmować, wówczas prowadzone będzie śledztwo prokuratorskie.
 6. Panie radny Pana poglady już znamy SZOK - ciekawe czy pozostali radni sa też tak blisko Dobrej Zmiany PIS w Zagórzu? Ale widząc co robia w sprawie szkoły w Zahutyniu to to jest szok także!
 7. Powoływanie się na niektóre tzw. autorytety jest chybione. Wystarczy trochę poczytać, w tym zbiory IPN-u. I wcale nie chodzi o Panią Marię Romaszewską.
 8. Ostatni tydzień
 9. "Dyktaturę już mamy" - bp Pieronek o rządach "Bezprawia i Niesprawiedliwości" Ksiądz biskup mówił, oceniając te zmiany stwierdził, że przeprowadzają je felczerzy, za pomocą siekier. - Trzeba mieć kompetencje, by pracować w sferze ustaw. Trzeba mieć świadomość, a jeśli się jej nie ma to tym gorzej, że podstawowym dokumentem jest konstytucja. Łamanie konstytucji jest, w pewnym sensie, zbrodnią przeciwko narodowi. Bo naród tę konstytucję przyjął w referendum. Mówienie o tym, że wygrane wybory i ponad 30 proc. poparcia w sondażach to wolanarodu, okazało się nieprawdą. Bo pokazał się inny suweren, który ma mandat o wiele głębszy, mocniejszy niż rząd . To nie jest mandat ustawowy, tylko naturalny który ma naród. Ksiądz biskup ocenił, że słynne wystąpienie sejmowe Jarosława Kaczyńskiego, w którym nazwał opozycję „kanaliami” i oskarżył o zabicie brata, że to „obrzydliwość”. - Można byłoby jeszcze mocniej powiedzieć... Ale od tego są organa wymiaru sprawiedliwości.. To one powinny działać, bo tego typu oskarżenia o zabójstwo jest przestępstwem, które powinno być ścigane z urzędu. Jeśli tego nie będzie, to mamy obraz partii, którą nazwałbym Bezprawiem i Niesprawiedliwością, a nie Prawem i Sprawiedliwością. Co miesiąc mamy w Warszawie miesięcznice. Rządzący tłumaczą, że to zgromadzenia religijne. Dla miesięcznic znowelizowano ustawę o zgromadzeniach publicznych. - Ta ustawa dotycząca zgromadzeń publicznych jest atrapą. W demokracji takich ustaw się nie robi. Ta regulacja ma spowodować, że jedni mogą protestować, a inni nie. Jeśli coś się odbywa w kościele, kiedy mamy modlitwę, to jest to zgromadzenie religijne. Ale potem jest pochód, słyszymy: zwyciężymy, jesteśmy bliżej prawdy. 'Wkrótce w każdy miasteczku będzie musiał być pomnik Lecha Kaczyńskiego. Jak w ZSRR Stalina" - ostrzega biskup>>> Podziela ksiądz biskup obawy, że zbliżamy się do dyktatury? - Dyktaturę już mamy. (Kaczyński - red.) mówi, że bez żadnego trybu wchodzi na mównicę, będąc zwykłym posłem i nikt nie wyciąga żadnych konsekwencji. A innych posłów wyklucza się z obrad. Gdzie tu jest równość? A dyktatura polega na tym, że niszczy równość. Czy Kościół powinien bić na alarm, gdy nastaje w państwie dyktatura, gdy się łamie konstytucje i depcze demokrację? - Mieliśmy w historii wiele takich sytuacji. Na przykład po dojściu do władzy Hitlera, byli tacy, którzy zabrali głos. Ale większość milczała. Ze strachu. Trzeba się spytać dlaczego dziś ludzie się boją. Tam groziła śmierć, a tu groziłaby marginalizacja, wyklęcie i tyle. Dlaczego więc milczą? - Proszę pytać, tych którzy milczą. Ja jestem wychodzącym tego świata, więc chociażby z tego względu niczego się nie boję.
 10. Panie Tomaszu ! Pan się nie przejmuje tymi anonimowymi trollami rób Pan swoje !!!! Niech te anonimy skierują pytanie do posła Kaczyńskiego dlaczego obraża miliony POLAKÓW !!!
 11. - Minister sprawiedliwości i prokurator generalny nie może rządzić Sądem Najwyższym. To wykluczone. Coś takiego w normalnym państwie nie może mieć miejsca - powiedziała dziennikarzom Zofia Romaszewska, doradczyni prezydenta i była opozycjonistka, komentując zawetowanie przez Andrzeja Dudę dwóch ustaw o sądownictwie. Jak dodała, "żyła już w kraju, w którym prokurator generalny miał pełną władzę nad sądami i nie ma ochoty żyć w nim ponownie". Zofia Romaszewska - legenda opozycji Zofia Romaszewska działała przeciw komunistycznej władzy już w latach 70. - pomagała robotnikom, szykanowanym przez władze po radomskim czerwcu i protestach w Ursusie. Była w "Solidarności", w stanie wojennym ukrywała się, władzom długo nie udawało się jej schwytać i internować. Wpadła 5 lipca 1982, niecały rok później, w lutym 1983 r., dostała wyrok - 3 lata więzienia. Na szczęście w lipcu 1983 r. dzięki amnestii wyszła na wolność - i oczywiście natychmiast wróciła do działalności opozycyjnej. Aż do 1989 r. działała w Komisji Interwencji i Praworządności NSZZ "Solidarność". Po upadku komunizmu należała m.in. do Ruchu Odbudowy Polski, partii Jana Olszewskiego. Dorobek Romaszewskiej to przede wszystkim praca na rzecz obrony praw człowieka i praw zwykłego człowieka wobec państwa. Od prezydenta Lecha Kaczyńskiego dostała Krzyż Wielki Orderu Odrodzenia Polski, a od prezydenta Andrzeja Dudy - Krzyż Wolności i Solidarności.
 12. Radny z Zagórza nie obraża posła Kaczyńskiego tylko cytuje jego własne słowa , które obrażają wiekszość POLAKÓW i który nie ponosi z tego żadnych konsekwencji więc wara od mojej osoby!! Po drugie PIS nie ma prawa zmieniać ustroju państwa, gdyż na tę partię głosowało tylko 18 procent ogólnie uprawnionych do głosowania, więcej rozumu anonimowi krytycy. Po trzecie osó obrażających w PiS-ie jest wiecej , wspomnę tylko wiecznie głodną posłankę Pawłowicz oraz pewnego senatora z PiS-u , który nazwał ludzi demonstrujących przed sejmem w obronie sądów przypadkowym spoleczeństwem , bolszewikami, zdrajcami. A zapomniałem dodać, iż poseł Kaczyński nie dorasta mi do pięt bo on żyje żądzą zemsty w swoim zamknietym świecie po śmierci brata a ja ludzi szanuję i tym sie różnimy , acha nie jestem starym kawalerem , mam normalną rodzinę, uprawiam seks , piję piwo, spotykam sie towarzysko, łowię ryby a nie słucham wywodów podkomisji Antoniego z domu Macierewicz! Dziękuje za wysłuchanie ! Szczęść BOŻE!!!
 13. Jeśli to radny z Zagórza to powinien przeprosić tych co obraża !
 14. @Tomasz-Zagórzanin nie jest w stanie obrazić premiera, posła na Sejm RP, prezesa partii "Prawo i Sprawiedliwość". Nie ta liga. Tylko po co te głupie zaczepki i informacje o swojej rodzinie. @Tomasz-Zagórzanin jedynie potwierdził, że jest radnym z Zagórza. Niektóre wpisy radnego są poniżej krytyki. Nazywanie posła na Sejm RP Piotra Uruskiego bolszewikiem, zwroty typu: "co ty p....sz", pocałujcie mnie w d... świadczą tylko o radnym, który uzyskał mandat zaufania od mieszkańców Starego Zagórza. I jak tu chronić takiego funcjonariusza publicznego? I to tylko tyle i aż tyle. Szkoda słów.
 15. Czy radny z Zagórza obraża posła Kaczyńskiego na forum pod newsami? Czy taka krytyka jest dopuszczalna prawem w Polsce? Oceńcie sami: http://esanok.pl/2017/w-sanoku-powstanie-nowoczesny-zaklad-karny-to-wiele-miejsc-pracy-i-dodatkowe-podatki-zdjecia-wizualizacja-00e2mp.html
 16. Przyszli wyjaśniać że będziemy truci i zabijani przez wysypisko i kompostownie, nawet firmę zatrudnili która ma nas przekonywać że kompostownia jest super cacy ekologiczna. Każdy kto jest normalny wie że tu chodzi o posady dla prezesów i rady nadzorcze a nie od dobro ludzi z Łukowego, Średniego Wielkiego czy Czaszyna Ta władza nawet okłamuje matki z Zahutynia i zwodzi w sprawie 4 klasy już tyle czasu a co dopiero w sprawie kompostowni i wysypiska.
 17. Ten człowiek burmistrzen będzie jeszcze tylko rok .
 18. Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz zawiadamia, że od 1 sierpnia 2017 r. obowiązywać będą nowe stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Zgodnie z uchwałą z dnia 5 lipca 2017 r. Nr XLIV/239/2017 Rady Miejskiej w Zagórzu w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki takiej opłaty, od 1 sierpnia 2017 r. będą obowiązywały dwie nowe stawki opłaty: 7,90 zł miesięcznie od jednego mieszkańca, w przypadku gdy odpady są zbierane i odbierane w sposób selektywny; 11,20 zł miesięcznie od jednego mieszkańca, w przypadku gdy odpady nie są zbierane w sposób selektywny;
 19. Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz zawiadamia, że od 1 sierpnia 2017 r. obowiązywać będą nowe stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Zgodnie z uchwałą z dnia 5 lipca 2017 r. Nr XLIV/239/2017 Rady Miejskiej w Zagórzu w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki takiej opłaty, od 1 sierpnia 2017 r. będą obowiązywały dwie nowe stawki opłaty: 7,90 zł miesięcznie od jednego mieszkańca, w przypadku gdy odpady są zbierane i odbierane w sposób selektywny; 11,20 zł miesięcznie od jednego mieszkańca, w przypadku gdy odpady nie są zbierane w sposób selektywny;
 20. Z tego co słyszałem włodarze gminy przyszli porozmawiać, wyjaśnić, odpowiedzieć na pytania ale nie było to możliwe bo "obywatele" przybyli np z pojemnikami z gnojowicą czy gnojówką bo to dwie różne rzeczy aby dać skosztować gościom ..... Ciekawe czy sami spróbowali ????? Sorry ale jeśli spotkania włodarzy gminy z mieszkańcami mają się odbywać na "takim poziomie" - o w cale mnie nie dziwi że tak się to skończyło
 21. To zebranie określę tak : śmiech na sali ,puste krzesła !
 22. Panie Nowak czarno to widzę
 23. Wcześniej
 24. Jak to uciekli? Jak to możliwe? Czy są protokoły? Oficjalna przyczyna? Stanowisko solectwa? Stanowisko burmistrza Nowaka? Czy urząd miasta poniósł jakies koszty związane z organizacją tego sorpotkania? Jeśli tak to ile i komu zapłacono? Pytań będzie więcej... Jeszcze jest czas...
 25. Władza uciekała ze spotkania a spotkanie się nie odbyło, tak się przestraszyli. Miały być ponoć jeszcze taczki ale uciekli
 26. Czy ktoś wie jak tam spotkanie w Łukowem w sprawie śmieci? Będzie jakiś materiał na ten temat? jakieś wideo? Niestety nie mogłem wczoraj tam być a interesuje jaki miało przebieg... Ktoś coś wie?
 27. Czy to prawda że Radny Chrobak będzie szefem obsługi szkół w Zagórzu i członkiem zarządu?
 28. Mieszkam w Zahutyniu kilkanaście lat i nie za bardzo rozumiem w czym jestem gorszy od rodowitych mieszkańców ? Rodowici musicie uważać z takimi tekstami, bo napływowych jest obecnie więcej i tworzenie takich podziałów spowoduje to, że referendum będzie szybciej niż ci się wydaje. Zresztą wielu moich znajomych mieszkających w Zahutyniu od "dziada pradziada" uważa, że Zahutyń z Zagórzemi nie miał nigdy niczego wspólnego. Przed wojną był w gminie Posada Olchowska, po wchłonięciu Posady przez Sanok w gminie wiejskiej Sanok, następnie w latach 70-tych był częścią miasta Sanoka. Dopiero w 1977 r. kacyki z Krosna wymyśliły sobie gminę Zagórz aby Sanok nie był większym miastem od "wojewódzkiego" Krosna i odłączono Zahutyń wraz z Zagórzem od Sanoka. Stracili na tym wszyscy ale najbardziej Zautyń i Zagórz, bo rozwój tych miejscowości został zatrzymany na dziesięciolecia. Zresztą kod pocztowy W Zahutyniu od zawsze to 38-500 Sanok.
 29. Do Zahutyniak ! Ty facet nie jesteś Zahutyniak , tylko przypadkowo błądzący w Zahutyniu Sanoczanin , który mieszka na tzw. szybie, tyle w temacie !
 1. Załaduj więcej aktywności