REKLAMA

ZAGÓRZ: Przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. „Zygzakiem” w dalszą drogę

ZAGÓRZ, LESKO / PODKARPACIE. Zdecydowana postawa świadka przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu pijanego kierującego. Mężczyzna, który kierował audi a4, miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz o dalszym losie 44-latka zadecyduje sąd.


Do zdarzenia doszło wczoraj, około godziny 14. Oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o tym, że od strony Zagórza w kierunku Leska, pojazdem marki audi może się poruszać nietrzeźwy kierowca. Z relacji zgłaszajacego wynikało, że audi najpierw przejechało skrzyżowanie w Zagórzu na czerwonym świetle, a następnie „zygzakiem” drogą krajową nr 84.  

Policjanci ogniwa ruchu drogowego w Postołowiu, zatrzymali opisywany przez zgłaszającego pojazd, do kontroli drogowej. Kierującym okazał się 44-letni mieszkaniec powiatu leskiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu. Mężczyzna noc spędził trzeźwiejąc w policyjnym areszcie. Wkrótce za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

Pamiętajmy, że pijany kierujący jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Coraz częściej uczestnicy ruchu drogowego nie są obojętni i reagują na przypadki jazdy w stanie nietrzeźwości. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana policjantom o podejrzeniu kierowania po alkoholu, może uratować czyjeś życie. Zdecydowana i właściwa postawa świadka, który zareagował wczoraj na niebezpieczną sytuację, zasługuje na pochwałę.

 

źródło:KPP Lesko

08-02-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.