REKLAMA

Dramatyczne zakończenie pijackiej kłótni. 25-latek usłyszał zarzut zabójstwa

PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali 25-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Podczas wspólnego picia alkoholu, zaatakował i ugodził niebezpiecznym narzędziem 30-letniego mężczyznę, a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia. Prokurator przedstawił mu zarzut usiłowania zabójstwa, a sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

nFGe2g

O zdarzeniu dyżurny rzeszowskiej komendy został zawiadomiony 10 grudnia, po godz. 22. Jak wynikało ze zgłoszenia, w mieszkaniu przy ul. Wrzosowej, miało dojść do zranienia mężczyzny. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że w mieszkaniu, podczas wspólnego picia alkoholu, doszło do sprzeczki pomiędzy dwoma mężczyznami i kobietą. W jej trakcie, jeden z mężczyzn ugodził niebezpiecznym narzędziem męża kobiety, po czym zbiegł. Przybyła na miejsce załoga pogotowia ratunkowego, po udzieleniu pierwszej pomocy, przewiozła rannego 30-lateka do szpitala.

Na miejscu zdarzenia policjanci przeprowadzili oględziny i ustalili jego świadków oraz rozpoczęli poszukiwania zbiegłego napastnika. Podejrzewanego mężczyznę zatrzymali dzień później, około godz. 14 w mieszkaniu członka rodziny.

Zebraniem materiału dowodowego zajęli się funkcjonariusze z komisariatu na Nowym Mieście. Okazało się, że zatrzymany 25-latek był poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia do zakładu karnego, wydanego przez Sąd Rejonowy w Nisku.

Akta sprawy policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. Na podstawie zgromadzonego materiału, prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Rzeszowie aresztował podejrzanego na trzy miesiące.

Za usiłowanie zabójstwa grozi kara na czas nie krótszy niż 8 lat.

źródło: KMP Rzeszów


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

20-12-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.