REKLAMA

Gdzie szukać ubezpieczenia OC?

Kończy ci się umowa obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego? Wcale nie musisz decydować się na kontynuację współpracy z dotychczasową firmą. Sprawdź, gdzie szukać polisy wpisującej się w twoje oczekiwania finansowe. Dzięki temu masz szansę zaoszczędzić nawet do 50%.

Koszt polisy OC zależy od ryzyka ubezpieczeniowego, z jakim wiąże się konkretny kierowca. W praktyce oznacza to występowanie sporych różnic cenowych, ponieważ każdy ubezpieczyciel bazuje na własnej polityce wewnętrznej. Jeżeli więc zależy ci na znalezieniu polisy na korzystnych warunkach finansowych, należy porównać dostępne oferty.

Samodzielne wyszukiwanie polisy – czy się opłaca?

Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś we własnym zakresie zdobywał informacje o ofertach poszczególnych ubezpieczycieli. Musisz jednak poświęcić na to sporo czasu, więc zastanów się, czy faktycznie możesz sobie na to pozwolić.

Jeśli chcesz samodzielnie znaleźć atrakcyjne ubezpieczenie, musisz udać się do co najmniej kilku placówek różnych ubezpieczycieli. Za każdym razem będzie to oznaczać podanie tych samych danych. Pozostaje jeszcze kwestia porównania dostępnych propozycji i powrotu do wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego.

Ubezpieczenie OC przez internet – dlaczego warto?

To, dlaczego warto zdecydować się na wykupienie polisy przez internet, doskonale obrazują ubezpieczenia online w rankomat.pl. Serwis skupia kilkunastu popularnych ubezpieczycieli, którzy działają na polskim rynku. Podając swoje dane tylko raz, otrzymujesz od razu informację o cenach obowiązujących w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych. Zajmuje to znacznie mniej czasu, a co ważne – nie musisz wcale wychodzić z domu. Kalkulacji dokonujesz z dowolnego miejsca i o dowolnej porze.

Jak to działa? Cała procedura składa się z zaledwie trzech kroków:

  • wypełniasz formularz i podajesz informacje o sobie i ubezpieczanym aucie,
  • akceptujesz zgody,
  • otrzymujesz informację zwrotną na temat zaproponowanych ubezpieczeń.

Potem nie pozostaje nic innego jak wybór polisy wpisującej się w twoje oczekiwania. Wszystkich formalności dopełniasz przez internet, wykonując zaledwie kilka kliknięć. Jeszcze tego samego dnia samochód będzie ubezpieczony – masz 7 dni na dokonanie opłaty.

Ile trzeba zapłacić za najtańsze OC?

Trudno odpowiedzieć na pytanie o cenę najtańszego OC, ponieważ jest to uzależnione od wielu czynników. Znaczenie mają nie tylko wiek i doświadczenie kierowcy, ale także parametry ubezpieczanego pojazdu.

Jeśli chcesz znaleźć korzystną polisę, sprawdź najtańsze ubezpieczenie OC w rankomat.pl. Decydując się na porównanie ofert, możesz zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Szacuje się, że różnice między najdroższą a najtańszą polisą wynoszą do 50%.

Pamiętaj! Wybór najtańszego OC jest krokiem w dobrą stronę. Za to ubezpieczenie nie ma sensu przepłacać, ponieważ zakres ochrony czy sumy gwarancyjne nie zależą od wysokości opłacanej składki. Wszystkie kwestie regulują stosowne przepisy – wystarczy tylko opłacać regularnie ubezpieczenie, aby mieć dostęp do wsparcia finansowanego oferowanego przez ubezpieczyciela w razie zdarzenia drogowego.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

24-03-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym: