REKLAMA

NIEDZIELA 17:00. Demonstracja solidarnościowa z Ukrainą w Sanoku! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W niedzielę o godzinie 17:00 na sanockim Rynku odbędzie się demonstracja solidarnościowa z Ukrainą. Zaprasza na nią radny Rady Powiatu Sanockiego Damian Biskup oraz Młodzieżowa Rada Miasta Sanoka.

7-132

W Ukrainie trwa wojna. W Polsce z godziny na godzinę zwiększa się liczba organizowanych zbiórek, akcji pomocowych i spontanicznych demonstracji solidarnościowych z narodem naszych wschodnich sąsiadów zaatakowanych zbrojnie przez najeźdźcę z Rosji.

Na pomysł wyrażenia solidarności oraz przekazania słów wsparcia Ukraińcom, a także w ramach sprzeciwu wobec tyranii Władimira Putina, w Sanoku odbędzie się manifestacja.

 

Myślę, że już czas spotkać się na wiecu poparcia na sanockim rynku w celu wsparcia Ukrainy. Jak pisze i prosi Ivan Tsehen jego Naród potrzebuje takiego wsparcia od nas. Zorganizujmy się, zróbmy to razem. Ustalmy jeden termin. Niech cała Ziemia Sanocka będzie razem – napisał w mediach społecznościowych Damian Biskup, radny Rady Powiatu Sanockiego.

Na pozytywną odpowiedź nie trzeba było czekać. Pierwsza popłynęła z Młodzieżowej Rady Miasta Sanoka.

 

Młodzieżowa Rada Miasta Sanoka organizuje jutro demonstrację solidarnościową z mieszkańcami Ukrainy. Przyjdźmy i wyraźmy swój sprzeciw wobec szaleńczej agresji Rosji na naszych sąsiadów. Wszyscy, szczególnie jako obywatele Sanoka i okolic, którzy mieszkamy blisko granicy, ukażmy wsparcie Ukraińcom i Ukrainkom! Ukraino, jesteśmy z Tobą! Україно, ми з тобою! – czytamy w komunikacie i zaproszeniu od MRMS na Facebooku.

Termin ustalono na niedzielę 27 lutego na godzinę 17:00.

6-188

źródło: Red., Młodzieżowa Rada Miasta Sanoka – Fb, Damian Biskup – Fb ZOBACZ RÓWNIEŻ: Byliśmy z kamerą na granicy! Przejmujące relacje z UKRAINY! (VIDEO)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

27-02-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.