REKLAMA

#GaszynChallenge. Podkarpaccy pogranicznicy „pompują” dla chorych dzieci! (WIDEO)

|

#GaszynChallenge. Podkarpaccy pogranicznicy „pompują” dla chorych dzieci! (WIDEO)

PODKARPACIE. Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej podjęli wyzwanie rzucone przez Podkarpacką Policję oraz Żandarmerię Wojskową z Mińska Mazowieckiego. Wszystko w ramach charytatywnej akcji pomocy dzieciom chorym na SMA – rdzeniowy zanik mięśni.

14-181711
Foto: BiOSG

Akcja pod nazwą #GaszynChallenge została zainicjowana spontanicznie przez strażaków ochotników z Gaszyna (woj. łódzkie). Zasady są proste, osoby lub instytucje nominowane muszą wykonać 10 pompek, wpłacić minimum 5 złotych na rzecz chorego na SMA Wojtusia Howisa z Galewic lub w łatwiejszej wersji nie zrobić pompek, ale wpłacić minimum 10 złotych. Każdy, kto ukończy wyzwanie nominuje kolejne przynajmniej trzy osoby lub instytucje, które mają 48 godzin na podjęcie i wykonanie zadania.

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej został nominowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie oraz Oddział Specjalny Żandarmerii Wojskowej w Mińska Mazowieckiego. Strażnicy graniczni chętnie włączyli się w zbiórkę pieniędzy oraz akcję „pompowania dla Wojtusia”.

Inicjatywa z udziałem wielu służb i instytucji z siłą śnieżnej kuli rozlała się na całą Polskę. Dzięki temu udało się zebrać środki na pomoc Wojtusiowi i zwrócić uwagę na dramatyczną sytuacji osób chorych na SMA (rdzeniowy zanik mięśni). Jednak #GaszynChallenge nie zwalnia, teraz zbierane są pieniądze na rzecz innych chorych dzieci.

Do udziału w akcji Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej nominował: Komendę Regionalną Straży Ochrony Kolei w Przemyślu, 5 Batalion Strzelców Podhalańskich w Przemyślu oraz Krajową Administrację Skarbową z Podkarpacia.

Źródło: BiOSG

16-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.