REKLAMA

Wypadek w górach. Zginęła mieszkanka Zagórza, która wpadła w przepaść

ZAKOPANE / PODKARPACIE. Do tragicznego zdarzenia doszło w ostatni weekend w Tatrach. Ze szlaku prowadzącego na Rysy, w przepaść spadła 34-letnia kobieta, mieszkanka Zagórza. 

– O wypadku zawiadomili nas turyści, o spadającej osobie, niestety nie widzieli co się z tą osobą dzieje, ze względu na ukształtowanie terenu i na słabą widoczność. Z pokładu śmigłowca, niestety ciało zostało zlokalizowane nad taflą Czarnego Stawu – powiedział Andrzej Marasek, ratownik Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, wypowiadając się dla TVN24.

Warunki na szlakach w Tatrach, niekorzystne

„Warunki do uprawiania turystyki są niekorzystne. Na wszystkich szlakach jest mokro i ślisko. Na szlakach dojściowych i drogach do schronisk zalega mokre błoto pośniegowe, a miejscami występują oblodzenia. Udając się w niższe partie Tatr zalecamy zabrać ze sobą raczki oraz kije trekkingowe. Powyżej górnej granicy lasu warunki do uprawiania turystyki są bardzo trudne. Śnieg jest tam na ogół mocno przepadający, są również miejsca wywiane do warstwy lodu. Dodatkowym utrudnieniem jest silny wiatr w wyższych partiach gór” – czytamy w aktualnym komunikacie TOPR.

zdjęcie poglądowe / pixabay.com

12-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.