REKLAMA

„Jedynki” PiS i KO w wyborach do Sejmu. Kto w naszym regionie?

PODKARPACIE. Znane są „jedynki” Prawa i Sprawiedliwości oraz Koalicji Obywatelskiej w jesiennych wyborach do Sejmu.

Na Podkarpaciu w okręgu nr 22 Krosno „jedynką” na listach KO jest Joanna Frydrych, z kolei w okręgu nr 23 Rzeszów – Tadeusz Ferenc, obecny prezydent miasta, który funkcje te sprawuje od 2002 roku.

Z kolei na listach PiS w okręgu 22 Krosno „jedynką” jest Marek Kuchciński, zaś w okręgu 23 Rzeszów – Krzysztof Sobolewski. 

„Jedynki” na listach Prawa i Sprawiedliwości w skali kraju:

Legnica: Adam Lipiński;
Wałbrzych: Michał Dworczyk;
Wrocław: Mirosława Stachowiak-Różecka;
Bydgoszcz: Tomasz Latos;
Toruń: Jan Krzysztof Ardanowski;
Lublin: Sylwester Tułajew;
Chełm: Jacek Sasin;
Zielona Góra: Marek Ast;
Łódź: Piotr Gliński;
Piotrków Trybunalski: Antoni Macierewicz;
Sieradz: Joanna Lichocka;
Chrzanów: Rafał Bochenek;
Kraków: Małgorzata Wassermann;
Nowy Sącz: Arkadiusz Mularczyk;
Tarnów: Anna Pieczarka;
Płock: Łukasz Szumowski;
Radom: Marek Suski;
Siedlce: Krzysztof Tchórzewski;
Warszawa: Jarosław Kaczyński;
Warszawa (powiaty podwarszawskie): Mariusz Błaszczak
Opole: Violetta Porowska;
Krosno: Marek Kuchciński;
Rzeszów: Krzysztof Sobolewski
Białystok: Dariusz Piontkowski;
Gdańsk: Jarosław Sellin;
Gdynia: Marcin Horała;
Bielsko-Biała: Stanisław Szwed;
Częstochowa: Szymon Giżyński;
Gliwice: Bożena Borys-Szopa;
Rybnik: Bolesław Piecha;
Katowice: Mateusz Morawiecki;
Sosnowiec: Ewa Malik;
Kielce: Zbigniew Ziobro;
Elbląg: Leonard Krasulski;
Olsztyn: Wojciech Maksymowicz;
Kalisz: Jan Dziedziczak;
Konin: Zbigniew Hoffmann;
Piła: Krzysztof Czarnecki;
Poznań: Jadwiga Emilewicz;
Koszalin: Paweł Szefernaker;
Szczecin: Marek Gróbarczyk;

 

„Jedynki” na listach Koalicji Obywatelskiej w skali kraju:

Legnica: Piotr Borys;
Wałbrzych: Tomasz Siemoniak;
Wrocław: Małgorzata Kidawa-Błońska;
Bydgoszcz: Krzysztof Brejza;
Toruń: Tomasz Lenz;
Lublin: Joanna Mucha;
Chełm: Riad Haidar;
Zielona Góra: Tomasz Aniśko;
Łódź : Tomasz Zimoch;
Piotrków Trybunalski: Cezary Grabarczyk;
Sieradz: Cezary Tomczyk;
Chrzanów: Dorota Niedziela;
Kraków: Paweł Kowal;
Nowy Sącz: Jagna Marczułajtis-Walczak;
Tarnów: Urszula Augustyn;
Płock: Marcin Kierwiński;
Radom: Joanna Kluzik-Rostkowska;
Siedlce: Kamila Gasiuk-Pihowicz;
Warszawa: Grzegorz Schetyna;
Warszawa II: Jan Grabiec;
Opole: Witold Zembaczyński;
Krosno: Joanna Frydrych;
Rzeszów: Tadeusz Ferenc;
Białystok: Robert Tyszkiewicz;
Gdańsk: Sławomir Neumann;
Gdynia: Barbara Nowacka;
Bielsko-Biała: Mirosława Nykiel;
Częstochowa: Izabela Leszczyna;
Katowice II: Marta Golbik;
Rybnik: Marek Krząkała;
Katowice: Borys Budka;
Sosnowiec: Wojciech Saługa;
Kielce: Bartłomiej Sienkiewicz;
Elbląg: Jacek Protas;
Olsztyn: Janusz Cichoń;
Kalisz: Mariusz Witczak;
Konin: Tomasz Nowak;
Piła: Małgorzata Janyska;
Poznań: Joanna Jaśkowiak;
Koszalin: Sławomir Nitras;
Szczecin: Arkadiusz Marchewka

 

foto: archiwum esanok.pl
foto: archiwum; mat. pras PiS

01-08-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:




Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.