REKLAMA

Pożyczka dla zadłużonych na Podkarpaciu – dla kogo, jak ją pozyskać?

W dzisiejszych czasach większość gospodarstw domowych posiada długi. Mniejsze czy większe, ale przeważnie jakieś wydatki finansujemy kredytami, ratami czy pożyczkami. Czy jednak mając już jakieś zobowiązania, można zaciągnąć kolejną pożyczkę, a jeśli tak, to gdzie jej szukać na Podkarpaciu? Tego dowiesz się z lektury tekstu.

Rosnące z roku na rok zadłużenie społeczeństwa jest faktem. Najczęściej pożyczamy na zakup nieruchomości, samochodu, sprzętu RTV i AGD, spłatę wcześniejszych zobowiązań, bieżące wydatki, gadżety elektroniczne czy sfinansowanie podróży. Wiele osób ma więcej niż jedno zobowiązanie, co pokazuje, że sam fakt posiadania długów nie wyklucza możliwości zaciągnięcia kolejnej pożyczki. Rzeczywiście, jednak nie zawsze tak się dzieje – niekiedy fakt zadłużenia może powodować odmowę przyznania pożyczki przez bank czy firmę pożyczkową. O jakich sytuacjach mowa?

Spłacane na bieżąco, niewielkie zadłużenie

Jeśli posiada się stabilne i stosunkowo duże dochody oraz regularnie spłaca się bieżące zobowiązania, bez problemu można sobie pozwolić na zaciągnięcie kolejnego. Pozwala na to zarówno osobista, bieżąca sytuacja finansowa, jak i pozytywna ocena ze strony instytucji finansowych. Komplikacje mogą się jednak pojawić w przypadku, gdy zadłużenie jest wysokie w porównaniu z dochodami (np. pojedyncza rata przekracza 50% miesięcznych dochodów) lub gdy zobowiązania nie są spłacane w terminie. W obu sytuacjach pożyczka może być niemożliwa.

Osoby, których zadłużenie jest wysokie w porównaniu z osiąganymi dochodami, nie mają szans na przejście bankowej weryfikacji. Banki surowo oceniają zdolność kredytową potencjalnych klientów, analizując ich sytuację finansową pod kątem dochodów, wydatków i innych obciążeń. Inaczej jest jednak w przypadku firm pożyczkowych, których oferty można znaleźć na stronie lowcachwilowek.pl. Ich nie interesuje bowiem bieżące zadłużenie klienta – o ile tylko nie widnieje się na liście nierzetelnych dłużników w takich bazach jak BIK, BIG InfoMonitor czy KRD i dysponuje się regularnymi dochodami, najprawdopodobniej otrzyma się pożyczkę.

Przeterminowane i niespłacone zadłużenie

A co z osobami, które posiadają niespłacone od dłuższego czasu, przeterminowane zobowiązania? Jeśli tylko zostały wpisane na listy dłużników i nierzetelnych kredytobiorców, istnieje ryzyko, że nie otrzymają nawet pożyczki na rynku międzybankowym. Bo choć firmy pożyczkowe często nawet nie weryfikują dochodów klienta, to sprawdzają jego historię kredytową w bazach dłużników i kredytobiorców. Co prawda nie każda firma weryfikuje wszystkie bazy, jednak zawsze co najmniej jedna jest przeszukiwania pod kątem danej osoby.

Co jednak istotne, mimo że przeterminowane i niespłacone od dłuższego czasu zadłużenie znacząco obniża prawdopodobieństwo na otrzymanie pożyczki, to nie wyklucza go. Nawet jeśli widnieje się w bazach dłużników jako nierzetelny pożyczkobiorca, jest to wyłącznie wskazówka dla banków i firm pożyczkowych, a nie przymus nieudzielenia kolejnej pożyczki. Nie zmienia to jednak faktu, że osoby ze złą historią kredytową z reguły są odprawiane z kwitkiem nie tylko przez banki, ale również przez firmy pożyczkowe i nie mają szans nawet na zaciągnięcie najprostszych chwilówek, których oferty zbiera serwis lowcachwilowek.pl/darmowe-chwilowki/.

Kredyty i pożyczki na Podkarpaciu

W większych i mniejszych miastach na Podkarpaciu działają zarówno banki, z których usług mogą skorzystać osoby z niskim i spłacanym regularnie zadłużeniem, jak i firmy pożyczkowe, do których można się udać w celu uzyskania pożyczki w sytuacji, gdy wniosek złożony w banku został odrzucony.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

03-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym: