REKLAMA

Podkarpacie walczy z powodzią. Utrudnienia na drogach (VIDEO, FOTO)

|

Podkarpacie walczy z powodzią. Utrudnienia na drogach (VIDEO, FOTO)

PODKARPACIE. Intensywne opady deszczu znów spowodowały utrudnienia na wielu odcinkach dróg w naszym województwie. Tam, gdzie występują utrudnienia lub drogi są zablokowane, ruchem kierują policjanci lub służby drogowe. Najtrudniejsza sytuacja jest w powiecie mieleckim.

Stan na godzinę 11.30.

Bardzo trudna jest sytuacja na drogach powiatu mieleckiego. Miejscowe utrudnienia na drogach związane z podtopieniami występują w kilku miejscach:

  • droga wojewódzka nr W982 w Gawłuszowicach
  • drogi powiatowe w miejscowościach: Trzciana, Dąbrówka Osuchowska, Szafranów, Kawęczyn, Wampierzów, Wadowice Dolne, Wierzchowiny, Rydzów, Dulcza Wielka.

W powiecie stalowowolskim podtopiona jest droga wojewódzka w Stanach oraz droga powiatowa między Bojanowem a Wilczą Wolą.

Na terenie powiatu kolbuszowskiego nieprzejezdna jest droga wojewódzka w Raniżowie na ulicy Grunwaldzkiej (nieprzejezdny most). Wyłączone z ruchu zostały mosty na drogach gminnych w miejscowości Wola Rusinowska i Poręby Dymarskie.

Po nocnych nawałnicach na terenie powiatu strzyżowskiego, uszkodzony jest most na drodze gminnej w Bonarówce. Nieprzejezdna jest też droga powiatowa w Gliniku Zaborowskim.

Sytuacja w powiatach m.in. brzozowskim, niżańskim została opanowana, tam drogi są już przejezdne.

Policyjne radiowozy patrolują tereny dotknięte powodzią. Tam, gdzie przejazd samochodów, jest niemożliwy policjanci organizują objazdy. Dziś do akcji włączony zostanie również policyjny śmigłowiec, który będzie z góry monitorował sytuację na zagrożonym obszarze.

KWP


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Jazowa zalana. Zdjęcia nadesłane przez Internautę

POWIAT BRZOZOWSKI: Zalane drogi, domy i pola. Skutki gwałtownych opadów (ZDJĘCIA)

Zagrożone łowisko w Hłomczy. Mały potok zamienił się w rwącą rzekę (ZDJĘCIA)

POWIAT SANOCKI: Zalane domy i postawione zapory przeciwpowodziowe (FOTO)

 

 


24-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.