REKLAMA

Tragiczny wypadek na trasie Sanok-Przemyśl. Nie żyją 3 osoby (FOTO)

REGION / PODKARPACIE. Do tragicznego wypadku doszło w piątek 17 sierpnia na trasie Sanok-Przemyśl w Leszczawie Dolnej. Autobus wypadł z zakrętu i stoczył się ze skarpy. Nie żyją trzy osoby.

DK 28 w miejscu wypadku jest nadal zablokowana. To już nie pierwsze tragiczne zdarzenie na tzw. zakręcie śmierci.

Pierwsze zgłoszenia o zdarzeniu służby otrzymały tuż po godzinie 22.00. Ze wstępnych informacji wynikało, że autokar na ukraińskich numerach rejestracyjnych wypadł z zakrętu, przebił barierę energochłonną i stoczył się ze skarpy, a następnie dachował. Jak podają służby w autokarze podróżowało 54 osoby, w tym dzieci.

Wypadek zakwalifikowano jako zdarzenie masowe, dlatego na miejsce zadysponowano znaczne siły i środki z powiatów: przemyskiego, sanockiego, leskiego, brzozowskiego i bieszczadzkiego.

Po przeprowadzeniu segregacji medycznej niestety u trzech osób stwierdzono zgon, zaś trzydzieści siedem potrzebowało pomocy medycznej ( w tym jedenaście, które były w stanie ciężkim).

Wszyscy pacjenci po zabezpieczeniu zostali zabrani do szpitali w: Przemyślu, Sanoku, Lesku, Jarosławiu, Ustrzykach Dolnych oraz Brzozowie.

Na miejscu działały też zastępy Straży Pożarnej z Przemyśla, Rzeszowa oraz Sanoka i okoliczne jednostki OSP ( w tym. m.in. OSP KSRG Tyrawa Wołoska) oraz Bieszczadzka Grupa GOPR.

 

źródło: sanok112/red.

Foto: WSPR Przemyś


18-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.