REKLAMA

Festyn Zdrowia w Tarnawie Dolnej (ZDJĘCIA)

GMINA ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Już po raz drugi  Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tarnawie Dolnej zorganizowało Festyn Zdrowia, który odbył się 29.05 2014 r. Był on podsumowaniem projektów Młode Bieszczady, Czas na Zdrowie i Mini Mundial.

Wszystkim  programom przyświecał  cel – zaangażowanie młodych ludzi do działań na rzecz zdrowego stylu życia i promocja  środowiska lokalnego. Uczniowie mieli okazję do zaprezentowania swoich zainteresowań, mogli uczestniczyć w rozgrywkach sportowych, grach i zabawach na świeżym powietrzu, poznali też pasje zaproszonych gości. A tegoroczną uroczystość uświetnili: Ernest Nowak – Burmistrz Miasta i Gminy w Zagórzu, Janusz Fal – Dyrektor ZOS w Zagórzu, Kierownik  Posterunku Policji w Zagórzu – st.asp. Józef Puzio, Lucyna Sobańska – wiceprezes Fundacji Bieszczadzkiej, Mirosław Kaźmierczak – trener i prezes UKS Spartanie Zahutyń wraz z zawodnikami UKS Spartanie Zahutyń, hokeiści Ciarko PBS Bank KH Sanok:  Rafał Ćwikła, Wojciech Milan, Mateusz Skrobalak i Hubert Demkowicz, Marzanna Gołda Instruktor Ratownictwa Medycznego wraz z praktykantami Ratownictwa Medycznego w Sanoku, Agata Wójcik i Krzysztof Indyk – nauczyciele  ZS nr 1 w Sanoku wraz z grupą uczniów tej szkoły, Pani Joanna Tkacz – przewodnicząca Rady Rodziców, uczniowie i nauczyciele  Gimnazjum w Zagórzu.

Uczestnicy imprezy bawili się przy suto zastawionych stołach, na których serwowano potrawy przygotowane przez opiekunów i uczniów  ZS nr 1 w Sanoku. Pokazali oni, że zdrowe potrawy mogą być smaczne i kolorowe. Również rodzice i nauczyciele zaangażowali się w promocję zdrowej żywności, dzięki nim zebrani mogli delektować się serami z gospodarstwa ekologicznego, drożdżowymi bułeczkami, pierogami z owocami, przekąskami z warzyw i owoców.

Galeria zdjęć na stronie: zdjecia.bieszczady24.pl

Galeria zdjęć na stronie: zdjecia.bieszczady24.pl

Ważnym punktem Festynu Zdrowia była promocja aktywności fizycznej. Do uprawiania sportu zachęciły obecnych, profesjonalne pokazy gimnastyczne zawodników i trenera UKS Spartanie Zahutyń. Jest to klub Mistrzów Podkarpacia w Gimnastyce Sportowej i Wicemistrzów Polski w Kulturystyce i Fitness – posiadają 10 medali Mistrzów Polski. Trener klubu Mirosław Kaźmierczak jest aktualnym Wicemistrzem Polski Weteranów w Kulturystyce Klasycznej, V miejsce w Pucharze Polski – Fitness Mężczyzn,  przebiegł 20 maratonów, jeden supermaraton (bieg na 100 km), dwukrotnie obiegł Jezioro Solińskie
Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się obecność hokeistów CIARKO PBS BANK KH Sanok. Udzielili oni wywiadu uczennicom z sekcji dziennikarskiej, zaprezentowali poszczególne elementy ubioru sportowego hokeisty, a następnie długo pozowali do zdjęć i rozdawali autografy. Duch rywalizacji i gry zespołowej udzielił się drużynom, które rozegrały finały Mini Mundialu w piłce nożnej dziewcząt i chłopców. Zwycięzcom wręczono puchary, medale i dyplomy.

Uczniowie mogli także sprawdzić znajomość języka angielskiego w rozmowie z angielską rodziną, która zaszczyciła nas swoją obecnością.

Nad Festynem czuwał Anioł Bieszczadzki – statuetka Młodych Bieszczadów.  Została ona przywieziona przez młodzież z Gimnazjum w Mchawie, a po Festynie uroczyście przekazana uczniom  Gimnazjum w Średniej Wsi.

Wszystkim towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda, wesoła zabawa, emocje sportowe, podziw  i uznanie dla gości.

W imieniu społeczności Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tarnawie Dolnej chcemy wyrazić gorące podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania Festynu Zdrowia.

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tarnawie Dolnej
foto: Jarosław Bochnak

Jordan Bred 11s,
Bred 11s Og,
Buy Bred 11s,

03-06-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym: