REKLAMA

Nowoczesny plac zabaw od firmy Nivea

ZAGÓRZ. Osiedle Domów Jednorodzinnych (ODJ) w Nowym Zagórzu wzbogaciło się o estetyczny i nowoczesny plac zabaw. Mieszkańcy dosłownie „wyklikali” go swoim pociechom uczestnicząc w ubiegłorocznym konkursie „100 placów zabaw na 100 lat Nivea”.

Pod koniec maja  2011 roku Marzena Kozubek i Mariusz Zagórski – pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Zagórzu dokonali formalnego zgłoszenia ODJ do konkursowej rywalizacji. Jej reguły premiowały autentyczne zaangażowanie chociażby za sprawą konieczności weryfikacji głosujących w oparciu o numer telefonów komórkowych. Plebiscyt podzielono na cztery etapy (po 25 placów do wygrania w każdym). Mailowy bój o place rozpoczął się 6 czerwca. Łącznie wzięli w nim udział mieszkańcy reprezentujący 1837 miejscowości z całej Polski. Zagórz wywalczył swój plac w trzecim etapie plasując się na 18 miejscu z… 73 198 głosami!

W ogólnej klasyfikacji oddanych głosów Zagórz zajął 45 miejsce. Na terenie województwa podkarpackiego place zabaw od znanego na całym świecie producenta kosmetyków wywalczyły jeszcze tylko: Ropczyce, Sędziszów Małopolski oraz Mielec.
– Głosowanie trwało 114 dni. Średnio dziennie na nasz plac oddawano 642 głosy. Bywały dni gdzie przekraczaliśmy 1000 głosów. Każdy mógł oddać jeden głos na dobę na jeden login. Wszystkim tym, którzy wzięli udział w tej jak się okazało bardzo pożytecznej zabawie serdecznie dziękuję – mówi Jan Różycki – Przewodniczący Rady Miejskiej w Zagórzu i jeden z najaktywniejszych propagatorów konkursu.

Koszt budowy placu, który w całości został sfinansowany przez firmę Nivea zamknął się kwotą blisko 70 tys. zł.  Ogrodzenie placu zostało wykonane przez mieszkańców przy wsparciu finansowym ze środków osiedlowych.

Oficjalne oddanie do użytku placu zabaw, które miało miejsce 1 września br. zgromadziło liczne grono mieszkańców, zwłaszcza tych najmłodszych. Radosną uroczystość zaszczycił swą obecnością burmistrz Zagórza Ernest Nowak, który oprócz Pawła Czecha i Romana Trzcinieckiego ufundował nagrody i upominki rozdysponowane podczas konkursów towarzyszących inauguracyjnej imprezie.

W symbolicznej ceremonii przecięcia wstęgi opatrzonej logo Nivea oprócz gospodarza zagórskiej wzięli udział: Ola Dołżycka i Jakub Błażowski.


Black Infrared 6s 2014,
Infrared 6s 2014,
Black Infrared 6s,

06-09-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym: