REKLAMA

SANOK: Trwa Jarmark Ikon. Ponad 100 wystawców, rękodzieło, jadło regionalne (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W Sanoku trwa Jarmark Ikon. Cykliczna impreza odbywa się w tym mieście już po raz 20. Weekend 5-6 sierpnia upływa pod znakiem ikon. 

Podczas Jarmarku można zakupić ikony oraz ręcznie wykonane oryginalne pamiątki. Ponadto dostępne są stoiska z wyrobami serowarskimi, miodami, wypiekami i olejami. O nastrój muzyczny dba Trio Familijne Myszkal.

5 sierpnia (sobota) w cerkwi prawosławnej przy ul. Zamkowej o godz. 17.30 wystąpi zespół Widymo, zaś w niedzielę na dziedzińcu zamkowym będzie okazja do zobaczenia występów uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Sanoku oraz „Kapeli Na Dobry Dzień”.

Ponadto zaplanowano warsztaty kowalskie, kulinarne i pracy z drewnem. Dla osób łaknących większej porcji wiedzy na temat ikon, Muzeum Historyczne przygotowało na sobotę w godzinach 15.00 – 17.00 w Sali Gobelinowej dwa wykłady – Katarzyny Winnickiej „Ikona XV-XIX w., ze zbiorów Muzeum Historycznego w Sanoku” oraz Jarosława Giemzy „Ikona eparchii przemyskiej wczoraj i dziś”.


05-08-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.