REKLAMA

SANOK: „Wynagradzając Niepokalanemu Sercu Maryi”. Męski różaniec na ulicach miasta (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK. W pierwsze soboty miesiąca, mężczyźni gromadzą się w sanockiej farze wokół idei „Męskiego różańca”. Nabożeństwo sprawowane od ponad roku gromadzi cyklicznie ponad 200 mężczyzn. 

5 sierpnia o godz. 7.30 rozpoczęła się Msza święta w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku. Przewodniczył jej ks. dziekan dr Roman Froń wraz z kapłanami: ks. Piotrem Bukiem, proboszczem parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sanoku, ks. Kazimierz Siekierko z Drohiczyna oraz o. Roman, franciszkanin z parafii pw. Krzyża Świętego w Sanoku. Kazanie wygłosił ks. prałat Piotr Buk.

Po Eucharystii odbyło się rozważanie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Następnie uczestnicy nabożeństwa przeszli ulicami Sanoka modląc się na różańcu. 

Męski różaniec to nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Charakteryzuje się tym, iż biorą w nim udział tylko mężczyźni, odmawiając publicznie na ulicach miasta modlitwę różańcową. W Polsce odprawiane jest w wielu miastach. Na Podkarpaciu odbywa się m. in. w Rzeszowie, Przemyślu, Krośnie, Jarosławiu i Starej Wsi. W Sanoku zostało zapoczątkowane w maju 2022 roku i odbywa się co miesiąc w każdą pierwszą sobotę.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły portale: eSanok.pl, tvPolska.pl, P24.pl, tvPodkarpacie.pl, tvBieszczady.pl, Rzeszow24.pl


05-08-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.