REKLAMA

POWIAT LESKI: Martwy żubr po kolizji z samochodem. Kierowcy, noga z gazu!

JABŁONKI / POWIAT LESKI. W miejscowości Jabłonki doszło do kolizji samochodu ze zwierzęciem. Zdjęcie martwego żubra po kolizji z pojazdem pojawiło się na stronie Nadleśnictwa Baligród. Leśnicy apelują o rozwagę kierowców. Podczas podróżowania przez Bieszczad należy zwrócić szczególną uwagę na fakt iż w każdej chwili w okolicach drogi może pojawić się zwierzyna. Kierowcy – noga z gazu!

Wielokrotnie już apelowała policja, by nie lekceważyć znaku ostrzegawczego „zwierzyna leśna”. Przestrzegajmy ograniczenia prędkości w tych miejscach oraz zachowajmy szczególną ostrożność i obserwujmy pobocze drogi. Znak A18b, jest często spotykany na odcinkach dróg przebiegających przez tereny leśne. Często na tych odcinkach dróg panują złe warunki, występują mgły, szczególnie rano i wieczorem. Pamiętajmy, by nie wykonywać gwałtownych manewrów pojazdem, co przy śliskiej nawierzchni jest bardzo niebezpieczne. Zwolnij jeśli warunki panujące na drodze nie pozwalają bezpiecznie jechać z dozwolona prędkością.

365859777_669522148538939_7986344108823698949_n

fot. Damian Stemulak / Nadleśnictwo Baligród, Lasy Państwowe
źródło: Nadleśnictwo Baligród, KMP Przemyśl

05-08-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.