REKLAMA

SANOK: Lipcowy Męski Różaniec przeszedł ulicami Sanoka (VIDEO, ZDJĘCIA)

|

SANOK: Lipcowy Męski Różaniec przeszedł ulicami Sanoka (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK. Tradycyjnie jak w każdą pierwszą sobotę miesiąca ulicami Sanoka przeszedł Męski Różaniec. Nabożeństwo z powodzeniem odprawiane jest od maja 2022 roku i gromadzi dziesiątki mężczyzn wokół tej idei.

1 lipca br. o godzinie 7.30 została odprawiona Msza święta w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku. Po jej zakończeniu odbyło się rozważanie przed Najświętszym Sakramentem, zaś następnie wyruszyła procesja która przeszła ulicami miasta.

Męski różaniec to nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Charakteryzuje się tym, iż biorą w nim udział tylko mężczyźni, odmawiając publicznie na ulicach miasta modlitwę różańcową. W Polsce odprawiane jest w wielu miastach. Na Podkarpaciu odbywa się m. in. w Rzeszowie, Przemyślu, Krośnie, Jarosławiu i Starej Wsi. W Sanoku zostało zapoczątkowane w maju 2022 roku i odbywa się co miesiąc w każdą pierwszą sobotę.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły portale: esanok.pl, tvpolska.pl, p24.pl, tvpodkarpacie.pl, tvbieszczady.pl, rzeszow24.pl

fot. redakcja, Damian Biskup


01-07-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.