REKLAMA

Jechał rowerem mając prawie 3,5 promila alkoholu. Wysoka kara dla rowerzysty

ŹUBRACZE / POWIAT LESKI. 50-letni mężczyzna, który jechał rowerem mając w organizmie prawie 3,5 promila alkoholu, został przez policjantów ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł. Funkcjonariuszy zaniepokoił niepewny sposób jazdy rowerzysty, który mijał patrol drogówki w miejscowości Żubracze.

29 czerwca około godziny 14.30 policjanci ruchu drogowego dokonywali statycznej kontroli prędkości w miejscowości Żubracze. Gdy zauważyli mężczyznę nadjeżdżającego w ich kierunku rowerem, zaniepokoili się jego niepewnym sposobem jazdy. Zatrzymany do kontroli 50-latek był pijany, w organizmie miał 3,38 promila alkoholu. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł.

Przypominamy, że jazda rowerem w stanie po spożyciu alkoholu, czyli mając w wydychanym powietrzu od 0,2 do 0,5 promila grozi mandatem w wysokości 1000 złotych. Natomiast jazda na rowerze w stanie nietrzeźwości, czyli dmuchając powyżej 0,5 promila, to mandat w kwocie 2500 złotych.

303-262273

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Lesku

 
01-07-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.