REKLAMA

PGE Energia Odnawialna uruchomi kolejną farmę fotowoltaiczną w Lesku! Duże inwestycje na terenie Podkarpacia (VIDEO, FOTO)

|

PGE Energia Odnawialna uruchomi kolejną farmę fotowoltaiczną w Lesku! Duże inwestycje na terenie Podkarpacia (VIDEO, FOTO)

LESKO / PODKARPACIE. Mija dwa lata, gdy w Lesku uruchomiono elektrownie fotowoltaiczną. Jednomegawatowa inwestycja składa się z 3 tysięcy paneli o mocy 350 watów. Spółka PGE Energia Odnawialna, która jest właścicielem farmy ma jednak dalsze plany, co do pozyskiwania energii słonecznej w Lesku, a także w innych częściach naszego województwa.

Strategia PGE Energia Odnawialna zakłada do 2030 roku wybudowanie instalacji o mocy 3 gigawatów. Jeżeli plany się powiodą grupa umocni się na pozycji lidera na rynku, jeżeli chodzi o Odnawialne Źródła Energii w Polsce. Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa jednej z największych inwestycji fotowoltaicznych w Polsce, Jeziórko 1 i Jeziórko 2 w powiecie tarnobrzeskim. O mocy 150 razy większej niż ta, która obecnie znajduje się w Lesku. Nie oznacza to jednak, ze małe farmy fotowoltaiczne są mniej potrzebne. Tak naprawdę, każdy może wydzierżawić teren spółce, spełniając określone warunki.

Farma fotowoltaiczna Lesko 2 ma zostać uruchomiona w I kwartale 2023 roku. Wspomniana farma w powiecie tarnobrzeskim, do końca 2023 roku. Duża inwestycja o mocy 100 megawatów zaplanowana jest także w powiecie brzozowskim. Wstępny termin uruchomienia farmy to połowa 2025 roku.

Grafika poglądowa.


02-09-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.