REKLAMA

REGION. Uciekał przed policją, staranował auto i omal nie potrącił przechodniów!

REGION. 30-letni kierujący fiatem odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, spowodowanie kolizji oraz liczne wykroczenia, których dopuścił się podczas ucieczki. Zachowanie mężczyzny wskazywało, że może być nietrzeźwy, bądź też znajdować się pod działaniem środków odurzających. Laboratoryjna analiza wykaże, co było powodem próby uniknięcia policyjnej kontroli.

Wczoraj około godz. 23.30, na ul. Legionów w Krośnie, policjanci zwrócili uwagę na kierującego fiatem, który poruszał się swoim pojazdem bez włączonych świateł mijania. Funkcjonariusze podjęli próbę kontroli kierującego, jednak ten gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Pomimo użytych przez policjantów sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierujący zwiększał prędkość i kontynuował ucieczkę, popełniając szereg wykroczeń drogowych.

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło m.in. na ul. Kolejowej, gdzie kierujący omal nie potrącił przechodzącej przez oznakowane przejście dwójki pieszych, które zmuszone były przebiec przez jezdnię, aby uniknąć wypadku. Mężczyzna, ignorując przepisy ruchu oraz sygnały do zatrzymania się, kontynuował ucieczkę, jednak na ul. Łukasiewicza stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w zaparkowanego opla.

Kierującym okazał się 30-letni mieszkaniec gminy Miejsce Piastowe. Mężczyzna znajdował się pod widocznym wpływem alkoholu, jednak z uwagi na odniesione w kolizji obrażenia, został przetransportowany do szpitala, gdzie pobrano mu krew do analizy na zawartość środków odurzających w jego organizmie.

30-latek odpowie m.in. za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, spowodowanie kolizji oraz szereg wykroczeń, których dopuścił się podczas ucieczki. W przypadku potwierdzenia wynikami laboratoryjnego badania faktu, że kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości, usłyszy dodatkowe zarzuty.

 

źródło: KMP Krosno


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Dramat nad zalewem. Wypadli ze skutera. Mężczyzna pod wodą (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. 30-letni kierowca wjechał po zamykający się szlaban! (VIDEO)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

25-04-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.