REKLAMA

PODKARPACIE. Koń biegał po drodze wojewódzkiej. Szukał pożywienia

PODKARPACIE. Do nietypowej interwencji zostali wezwani tarnobrzescy policjanci. Drogą wojewódzką relacji Tarnobrzeg – Stalowa Wola biegał koń. Sytuacja była niebezpieczna, ponieważ obecność zwierzęcia na ruchliwej trasie, mogła doprowadzić do wypadku. Mundurowi szybko ustalili właściciela zwierzęcia. Koń był zaniedbany i szukał pożywienia. Właściciel odebrał zgubę. Teraz policjanci ustalą, czy 43-latek należycie się nim opiekuje.

Policyjna służba nie raz potrafi zaskoczyć, a każdy dzień przynosi funkcjonariuszom nowe, czasami zaskakujące wyzwania. W sobotę przed godz. 8, stróże prawa otrzymali zgłoszenie o tym, że pasem jezdni biega koń. Do zdarzenia miało dojść w Stalach, na drodze wojewódzkiej nr 871 relacji Tarnobrzeg – Stalowa Wola.

Sytuacja była niebezpieczna, ponieważ obecność zwierzęcia na ruchliwej trasie, mogła doprowadzić do wypadku. Jedna z postronnych osób, przy pomocy przypadkowych kierowców, złapała konia, lecz nie było wiadomo, do kogo on należy. Zwierzę było spokojne, lecz zaniedbane i szukało pożywienia.

Z pomocą przyszli policjanci i szybko ustalili właściciela. Był nim 43-letni mieszkaniec gminy Grębów. Funkcjonariusze udali się na posesję mężczyzny. Okazało się, że koń wykorzystując nieuwagę opiekunów, wyszedł z posesji przez otwartą bramę wjazdową. Właściciel odebrał zwierzę.

Teraz policjanci ustalają, czy 43- latek należycie się nim opiekuje.

Za naruszenie ustawy o ochronie zwierząt, grozi kara pozbawienia wolności do lat 3

źródło: KMP Tarnobrzeg


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Wojsko na drogach Podkarpacia. Apel do kierowców (FOTO)

18. Dywizja Zmechanizowana – Facebook


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

26-04-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.