REKLAMA

Podkarpacie organizatorem olimpiady w 2023 roku! (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Na Dolnym Śląsku zakończyła się XXVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych. Jej organizatorami byli: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Dolny Śląsk – Samorząd Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląska Federacja Sportu. Gospodarzem kolejnej edycji tego sportowego wydarzenia w 2023 roku będzie Podkarpacie.

front_16

Uroczysta gala kończąca sportowe zmagania odbyła się we Wrocławiu. Uczestniczył w niej wicemarszałek Piotr Pilch, który pogratulował samorządowi Dolnego Śląska udanej imprezy, a zawodnikom dobrych wyników i sportowej rywalizacji. Wicemarszałek przekazał także organizatorom list od marszałka Władysława Ortyla, w którym znalazły się słowa skierowane do zawodników:

– Niech wspaniała atmosfera sportowego święta, zawiązane w czasie Olimpiady przyjaźnie oraz zdobyte doświadczenie przełożą się na jeszcze większą pasję do sportu oraz osiągane wyniki. Niech ten czas – choć wypełniony rywalizacją i związanymi z nią trudami – zapisze się w Waszej pamięci, jako wspaniała przygoda, która da motywację do kolejnych, codziennych, żmudnych treningów – napisał w liście Władysław Ortyl.

Podczas uroczystej gali kończącej olimpiadę podsumowano wyniki i wręczono nagrody dla najlepszych województwa i klubów. Na zakończenie, wicemarszałek Piotr Pilch w imieniu samorządu województwa podkarpackiego – gospodarza XXIX OOM w sportach zimowych, odebrał Flagę Olimpijską.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży organizowana jest od 1995 roku jako krajowe zawody sportowe, w których udział biorą dzieci i młodzież. Tegoroczna Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych gościła w 7 ośrodkach na Dolnym Śląsku i 4 poza regionem. Młodych sportowców podejmowały takie miasta jak: Szklarska Poręba, Karpacz/Łagów, Świdnica, Wałbrzych, Duszniki Zdrój, Stronie Śląskie i Jelenia Góra a także Tomaszów Mazowiecki, Zakopane, Tychy i Bytom.

033

źródło: Biuro Prasowe UMWP, Monika Konopka


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Dramat nad zalewem. Wypadli ze skutera. Mężczyzna pod wodą (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. 30-letni kierowca wjechał po zamykający się szlaban! (VIDEO)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

 


25-04-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.