REKLAMA

Studia II stopnia – twoja szansa na lepszą przyszłość

Jeśli kończysz w tym roku akademickim studia I stopnia, to na pewno zastanawiasz się jak ułożyć swoją karierę zawodową. My proponujemy Ci dalszą edukację, dzięki której zyskasz perspektywy na pracę na wyższym stanowisku z lepszą pensją. Chodzi oczywiście o studia II stopnia na jednych z najlepszych na Podkarpaciu kierunków studiów. 

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa jest jedyną Uczelnią na Podkarpaciu, która oferuje kandydatom studia II stopnia na kierunku „Administracja” oraz „Bezpieczeństwo wewnętrzne”. Co bardzo ważne, jeśli ukończyłeś studia I stopnia na kierunku innym niż „Administracja” lub „Bezpieczeństwo wewnętrzne” to możesz być spokojny i złożyć podanie o przyjęcie na studia II stopnia w WSPiA. Przed rozpoczęciem zajęć zorganizujemy dla Ciebie specjalne wykłady przygotowujące do studiowania na wybranym przez ciebie kierunku.

Dlaczego studia II stopnia w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej dają szansę na lepszą przyszłość?

Przede wszystkim dlatego, że blisko 90 procent absolwentów studiów II stopnia (magisterskich) w WSPiA rozpoczyna pracę po ukończeniu studiów. Tak wynika z badań Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (przeprowadzonych na podstawie danych o zatrudnieniu udostępnionych przez ZUS). Jest to jeden z najlepszych wyników wśród dużych uczelni z Podkarpacia.

Według raportu absolwenci studiów II stopnia na kierunku „Bezpieczeństwo Wewnętrzne” w WSPiA znajdują pracę po około miesiącu od ukończenia studiów (pierwsza dziesiątka w Polsce). Z raportu wynika również, że mogą liczyć na średnią pensję w wysokości od 2500 do 2700 zł w pierwszym roku po studiach. Z kolei absolwenci studiów II stopnia na kierunku „Administracja” w WSPiA mogą liczyć na pensję w wysokości ponad 2300 zł, a ich czas poszukiwania pracy wynosi niecałe 2 miesiące (więcej znajdziesz tutaj).

WSPiA – najlepsze kierunki studiów na Podkarpaciu

WSPiA śmiało może także pochwalić się tym, że prowadzone przez nią kierunki studiów są najlepsze na Podkarpaciu. Przypomnijmy, że w najnowszym „Rankingu Kierunków Studiów” miesięcznika Perspektywy „Administracja” w WSPiA okazała się najlepszym kierunkiem studiów w Polsce i na Podkarpaciu wśród uczelni niepublicznych. „Administracja w WSPiA została także bardzo wysoko oceniona przez ministerialną Polską Komisję Akredytacyjną i jest najczęściej wybierana przez kandydatów spośród podkarpackich uczelni kształcących przyszłych pracowników administracyjnych.

W przypadku kierunku „Bezpieczeństwo Wewnętrzne” należy pamiętać, że WSPiA jako jedyna na Podkarpaciu i jedna z kilkunastu uczelnia w Polsce prowadzi na tym kierunku studia drugiego stopnia. Z badań losów absolwenta wynika także, że wielu absolwentów WSPiA znajduje pracę w Wojsku, Policji, Straży Granicznej i innych służbach mundurowych (więcej znajdziesz tutaj).

WSPiA_0161

Poznaj nowy system „EDR-SBS”

Największą tegoroczną nowością wprowadzoną przez WSPiA jest jednak nowatorski system nauczania i sprawdzania wiedzy, czyli „EDR-SBS” (Edukator – Step-By-Step). Przystąpić do niego mogą także studenci studiów II stopnia. Główne założenia „EDR-SBS” to zbieranie przez studenta punktów za systematyczną naukę. Każdy przedmiot podzielony jest na „tematy”. Zaliczanie przedmiotu polega na systematycznym zdawaniu kolejnych „tematów”, omawianych na zajęciach i tym samym zbieraniu punktów.

Student sam decyduje, na jaką ocenę chce zapracować. System dzieli się na 6 etapów. Pierwszy to ocena dostateczna, a ostatni to wyróżniająca. Na ocenę dostateczną konieczne jest rozwiązanie pozytywnie wszystkich testów (można je rozwiązywać wielokrotnie), otrzymanie co najmniej oceny dostatecznej z pytań problemowych i obecność oraz aktywność na ćwiczeniach. Ponadto student może zbierać punkty w ramach „mix-a edukacyjnego”, czyli za inne formy aktywności studenckiej. Nowością w systemie „EDR-SBS” jest to, że student po uzyskaniu pozytywnej oceny w wyznaczonym terminie ma możliwość jej poprawiania (więcej znajdziesz tutaj).

Jakie studia II stopnia oferuje WSPiA?

W Kolegium Administracji, Zarządzania i Biznesu WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa oferuje Ci studia II stopnia na kierunku „Administracja”. Do wyboru masz studia stacjonarne i niestacjonarne oraz 10 różnych specjalności takich jak: Administracja celna i skarbowa, Administracja publiczna, E-administracja, Administracja bezpieczeństwa wewnętrznego, Organizacja pracy socjalnej i resocjalizacja, Stosunki międzynarodowe, Zarządzanie zasobami ludzkimi, Zarządzanie transportem – spedycją – logistyką, Administrowanie firmą, Finanse i rachunkowość (więcej znajdziesz tutaj).

NOWOŚĆ

Jest także ciekawa NOWOŚĆ, czyli anglojęzyczną specjalność Management of Transport, Shipping, Logistics. Jest to unikatowa specjalność, która kształci specjalistów na potrzeby jednej z najbardziej dynamicznie rozwijających się branż usługowych. Absolwenci ZTSL będą potencjalnymi pracownikami m.in. firm transportowych, spedycyjnych oraz u operatorów usług logistycznych. Zajęcia w języku angielskim prowadzą wybitni specjaliści i praktycy z zakresu logistyki i transportu z Polski i z zagranicy (więcej znajdziesz tutaj).

Podnieś swoje kompetencje

Studenci studiów II stopnia na kierunku „Administracja” mogą uczestniczyć także w bezpłatnych dodatkowych zajęciach podnoszących kwalifikacje, a tym samym zwiększających ich możliwości znalezienia dobrze płatnej pracy. W ramach projektu „Zostań przedsiębiorcą z WSPiA” dla studentów przygotowano np. symulator biznesowy pozwalających założyć i prowadzić wirtualną firmę, warsztaty dotyczące rozpoczynania i prowadzenia działalności gospodarczej oraz zajęcia z marketingu internetowego. Dodatkowo organizowane będą wizyty studyjne u pracodawców, w instytucjach wspomagających prowadzenie biznesu oraz spotkania „z ciekawym człowiekiem” dotyczące startupów i rozwijania własnego pomysłu na biznes.

W Kolegium Bezpieczeństwa Wewnętrznego jako jedyni w regionie zaproponujemy Ci stacjonarne i niestacjonarne studia II stopnia. Do wyboru masz 6 specjalności: Cyberbezpieczeństwo, Służby ochrony bezpieczeństwa publicznego, Kryminalistyka i kryminologia, Przeciwdziałanie przestępczości zorganizowanej, Zarządzanie kryzysowe (więcej znajdziesz tutaj).

NOWOŚĆ

Na tym kierunku również mamy ciekawą NOWOŚĆ, czyli specjalność Bezpieczeństwo narodowe. Są to studia adresowane do osób, które swoją przyszłość wiążą z bezpieczeństwem państwa, zarówno w ujęciu lokalnym, państwowym, jak i międzynarodowym. Podczas studiów studenci uzyskają praktyczne umiejętności m.in. organizacji i koordynacji akcji ratunkowych w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia ludzkiego. Zostaną przygotowani do podjęcia zatrudnienia w służbach, inspekcjach i strażach oraz jednostkach sektora prywatnego zajmujących się zapewnieniem bezpieczeństwa (więcej znajdziesz tutaj).

Studia Podyplomowe

WSPiA zaprasza także na kilkanaście ciekawych kierunków Studiów Podyplomowych. Studia Podyplomowe w WSPiA prowadzone są w jednym z trzech Kolegiów: Administracji, Zarządzania i Biznesu, Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Prawa (więcej znajdziesz tutaj).

Podania o przyjęcie na studia można składać w biurze rekrutacyjnym w Rzeszowie przy ul. Cegielnianej 14.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 17 867 04 80, 514 194 892 oraz na stronie dla kandydatów na studia.

Artykuł sponsorowany
19-09-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.