REKLAMA

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Pigonia w Krośnie – uczelnia dla ambitnych

Najważniejszym kapitałem w życiu każdego człowieka jest otwarta głowa. Świat potrzebuje oryginalnych i twórczych pomysłów, a o nie łatwiej tym, którzy lubią uczelnię, bibliotekę, książki, dyskusję, spory i nie godzą się na przeciętność. 

Kształcimy od osiemnastu lat na studiach bezpłatnych – działamy dla studentów, mieszkańców miasta i regionu. Co wyróżnia PWSZ w Krośnie od innych uczelni?
Poniżej przedstawiamy nasze mocne strony.

Praktyczny profil kształcenia
W krośnieńskiej uczelni postawiono na kształcenie praktyczne: moduły zajęć zostały zwiększone o dodatkową liczbę godzin warsztatowych, laboratoryjnych i praktyk zawodowych.

Wyróżniająca baza dydaktyczna
Przyjdź i sprawdź na miejscu, w jakich warunkach możesz studiować. Baza dydaktyczna uczelni została oceniona wyróżniająco przez Polską Komisję Akredytacyjną. Trzy kampusy uczelni: Politechniczny, Zdrowia i Gospodarki oraz Humanistyczny zrobią wrażenie nawet na najbardziej wybrednych, zaś znajdujący się w nich sprzęt dydaktyczny i laboratoryjny zaskoczy niejednego naukowca.

Erasmus, czyli świat na wyciągniecie ręki
Podpisaliśmy ponad 60 umów z uniwersytetami partnerskimi z 20 krajów w Europie i USA. Ta liczba stawia nas na pozycji lidera. Studenci niemal wszystkich kierunków znajdą coś dla siebie. A może lepiej wyjechać na praktyki? Oczywiście! Wakacje między semestrami można spędzić zdobywając doświadczenie za granicą. Któż nie chciałby dodać tej informacji do swojego CV.

Autorytety wśród wykładowców
Wykładowcy z akademickich uczelni Krakowa, Warszawy, Lublina i Rzeszowa to sławy polskiej medycyny, sportu, filozofii i nauk inżynierskich, a także, co równie ważne, młodzi, ambitni, twórczy nauczyciele, z którymi zrealizujesz w uczelni zainteresowania naukowe.

Różne formy kształcenia
Kształcimy na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych do stopnia licencjata i inżyniera. Dajemy jednak wiele innych możliwości studiowania: Studia 26+ czyli bezpłatne studia adresowane do osób w wieku powyżej 26 roku życia pracujących zawodowo oraz studia podyplomowe dla tych, którzy chcą podnosić kwalifikacje. Dla dzieci przygotowujemy Akademię Młodych czyli cykl wykładów, warsztatów oraz zajęć praktycznych kierowanych do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz zajęcia Przygotuj się do matury, które mają na celu przygotowanie młodzieży do egzaminu maturalnego.

Studenckie koła naukowe
Masz pasję badawczą i zainteresowania naukowe? W uczelni funkcjonuje ponad 20 naukowych, a ich członkowie spędzają czas przy spektrometrach, georadarach, obrabiarkach sterowanych numerycznie, diagnozując silniki samochodowe, bądź też, jeśli mają pasje krajoznawcze, wyjeżdżają do Pragi, Budapesztu lub w Czarnohorę. W uczelni funkcjonuje również Akademia Cisco, Akademia IT.

Uczelnia nie tylko biblioteką stoi, ale…
Biblioteka położona w samym sercu krośnieńskiego rynku oferuje bogaty księgozbiór z wolnym dostępem do półek, bardzo liczne zbiory elektroniczne, dostęp do naukowych baz danych i darmowy Internet. Sam wybierasz, automatycznie wypożyczasz.

Nacisk na zdrowy styl życia
W uczelni działa jeden z najlepszych w kraju Klubów Uczelnianych Akademickiego Związku Sportowego. Nasze siatkarki zdobyły czterokrotne Akademickie Mistrzostwo Polski. W Klubie AZS możesz uprawiać sport lub uczestniczyć w zajęciach fakultatywnych: w zajęciach gier zespołowych, lekkiej atletyki, unihokeja, futsalu, narciarstwa i sportów wodnych. Będziesz miał więc gwarancję, uczestnictwa w zajęciach prowadzonych przez najlepszych.

Pomoc stypendialna
Uczelnia studentom zapewnia bogatą, finansowaną przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, pomoc stypendialną. Stypendia rektora dla najlepszych studentów, zapomogi lub stypendia socjalne pozwalają na utrzymanie się na studiach bez zbytniego obciążenia kieszeni waszych rodziców. Poza tym nie bojącym się pracy, uczelnia zapewnia zatrudnienie w czasie wakacji.

Życie studenckie
Dewizą samorządu studenckiego jest… nadaktywność. Studenci organizują imprezy artystyczne, wyjazdy turystyczne, imprezy charytatywne, koło krwiodawców, wydają gazetkę. Weź udział w Nocy Nauki, Klimatach PWSZ, Juwenaliach i Benealiach czy w Międzynarodowym Festiwalu Młodzieży, a przekonasz się jak wiele tu się dzieje.

I co najważniejsze
Niektórzy uważają, że studia wyższe przeżywają kryzys. Część młodych ludzi po maturze poszukuje pracy za granicą. Nie są to dobre wybory. Najważniejszym kapitałem w życiu każdego człowieka jest dobrze poukładana i otwarta głowa. Świat potrzebuje oryginalnych i twórczych pomysłów, a o nie łatwiej tym, którzy lubią uczelnię, bibliotekę, książki, dyskusję, spory i nie godzą się na przeciętność.

Chcesz wiedzieć więcej?
Przyjdź, spróbujemy odpowiedzieć na wszystkie pytania!
www.pwsz.krosno.pl

Artykuł sponsorowany

22-09-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym: