REKLAMA

PODKARPACIE: Polak i Litwin z ukraińskimi falsyfikatami

PODKARPACIE. 123 fałszywe dokumenty, w tym 23 prawa jazdy – to efekty pracy funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Fałszywki ujawniono w bieżącym roku, a kolejne dwie „wpadły” ostatnio w ręce mundurowych z placówek SG w Czarnej Górnej i Korczowej.

Do pierwszego zdarzenia doszło 18 marca podczas kontroli drogowej w okolicach miejscowości Rabe. Tutaj patrol funkcjonariuszy SG z placówki w Czarnej Górnej wytypował do sprawdzenia renault na polskich tablicach rejestracyjnych. Pojazd prowadził 61-letni obywatel Polski. W trakcie kontroli dokumentów okazane ukraińskie prawo wjazdy wzbudziło wątpliwości mundurowych. Podejrzenia co do autentyczności dokumentu okazały się słuszne. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami kierowca poinformował, że za podrobiony dokument zapłacił 1500 euro. Mężczyzna przyznał się do wykorzystania fałszywki i dobrowolnie poddał karze grzywny w kwocie 1500 zł.

Z kolei 16 marca nieprawdziwe, ukraińskie prawo jazdy zatrzymali funkcjonariusze z przejścia granicznego w Korczowej. Falsyfikatem posłużył się 33-letni obywatel Litwy. Cudzoziemiec usłyszał zarzuty związane z wykorzystaniem fałszywego dokumentu. Za ten czyn otrzymał karę 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok.

W obu przypadkach mężczyźni kontynuowali podróż w fotelu pasażera.

źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

19-03-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.