REKLAMA

Kolizje z udziałem czworonogów

POWIAT BRZOZOWSKI. Policjanci apelują do właścicieli psów o odpowiednie zabezpieczenie swoich czworonogów. W ciągu kilku ostatnich dni brzozowscy policjanci interweniowali w związku ze zdarzeniami z udziałem domowych pupili.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło w środę około godziny 9 w Domaradzu. 24-letnia mieszkanka powiatu brzozowskiego jechała drogą wojewódzką nr 884. Nagle w rejonie posesji, pod peugeota którym kierowała kobieta wbiegł pies. Doszło do zderzenia, w którym owczarek niemiecki doznał urazu tylnej kończyny, a samochód będzie wymagał naprawy. Przybyli na miejsce policjanci referatu ruchu drogowego spawdzili stan trzeźwości kierującej peugeotem – kobieta była trzeźwa. Ranne zwierzę przekazano przybyłemu na miejsce pracownikowi Gminy Domaradz, który przewiózł owczarka w miejsce, gdzie udzielono mu pomocy medycznej.

Do drugiego zdarzenia doszło wczoraj przed godz. 23 w Humniskach. Mieszkaniec Brzozowa jechał seatem drogą wojewódzką nr 887. W pewnym momencie pod koła jego samochodu wyskoczył pies. Kierowcy nie udało się go ominąć. Niestety zwierzę nie przeżyło. Do tego zdarzenia doszło na skutek niezachowania należytej ostrożności podczas trzymania czworonoga przez właściciela.

W tych sprawach prowadzone są czynności wyjaśniające. Teraz za zachowanie psów odpowiedzą ich właściciele.

Pies w zderzeniu z rozpędzonym autem nie ma właściwe szans. Kierowca także ma niewielkie możliwości, aby uniknąć kolizji. Zdarza się także, że kierowcy próbują ominąć pojawiającą się nagle na drodze przeszkodę, ale w wyniku tego manewru uderzają w przydrożne drzewo lub zjeżdżają do rowu.

Pamiętajmy, że za zachowanie psa zawsze odpowiada jego właściciel. Jeżeli jesteś właścicielem psa pamiętaj, że brak wyobraźni może doprowadzić do poważnej tragedii.

303-256862

 

KPP Brzozów

18-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.