REKLAMA

Bezemisyjne autobusy w Ustrzykach Dolnych już w 2024 roku!

USTRZYKI DOLNE. Gmina Ustrzyki Dolne robi kolejny krok w kierunku zrewolucjonizowania komunikacji lokalnej w Bieszczadach. Dzięki temu ekologiczne pojazdy służące mieszkańcom i turystom powinny pojawić się w naszym regionie już w 2024 roku.

Pomysł na wprowadzenie komunikacji publicznej dbającej o lepszy stan środowiska naturalnego w Ustrzykach Dolnych i okolicach pojawił się już kilka lat temu. „Komunikacja bezemisyjna to nasza przyszłość. Autobusy elektryczne pozwoliłyby zachować nam przyrodę w Ustrzykach Dolnych w niezmienionym stanie, dając komfort jazdy mieszkańcom i chroniąc jednocześnie środowisko” – powiedział burmistrz Bartosz Romowicz już podczas 6. Kongresu Młodego Samorządu w Dusznikach Zdrój w 2021 roku.

Od tego czasu trwały starania związane z rozwojem tej koncepcji, których efektem będzie wprowadzenie do naszego regionu nowoczesnych, elektrycznych autobusów. Pojazdy te zamienią w stu procentach obecną flotę spalinowych autosanów. Z takiego rozwiązania skorzysta nie tylko flora i fauna, ale także mieszkańcy. Bezemisyjne autobusy poprawią jakość powietrza co odbędzie się z korzyścią dla naszego stanu zdrowia. Ponadto innowacyjne pojazdy będą znacznie bardziej komfortowe, a fakt ich produkowania w Polsce będzie też kolejnym etapem wspierania polskiej gospodarki.

– W najbliższych dniach podpiszemy umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i będziemy mogli przystąpić do przygotowania specyfikacji przetargowej na zakup autobusów. Czas oczekiwania na autobusy to około dwanaście miesięcy. Nowe autobusy pojawią się więc późnym latem lub jesienią 2024 roku – zapowiedział burmistrz Ustrzyk Dolnych. Podkreślił jednocześnie, że gmina wciąż podejmuje działania związane z odpowiednią jakością połączeń komunikacyjnych, które ze względu na czynniki zewnętrzne w lokalnych warunkach w całym kraju przeżywają w ostatnich latach spory kryzys.

Bartosz Romowicz zakłada, że komunikacja publiczna nowymi autobusami elektrycznymi dla mieszkańców Ustrzyk Dolnych będzie bezpłatna. Co więcej, oprócz dotychczas funkcjonujących tras na obszarach wiejskich, utworzone zostaną także trasy na terenie miasta Ustrzyki Dolne, dzięki którym pojawi się sprawna możliwość przedostania się choćby z osiedli do szpitala.

Warto dodać, że Gmina Ustrzyki Dolne poszukuje aktualnie osoby mającej doświadczenie w zakresie komunikacji publicznej, która mogłaby się zająć koordynacją całego projektu i sprawnym wdrożeniem nowych pojazdów do lokalnej rzeczywistości.

autobusy elektryczne (41)

źródło: romowicz.pl

 

18-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.