REKLAMA

Ścigany czerwoną notą Interpolu zatrzymany przez strażników granicznych z Podkarpacia

PODKARPACIE. Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Medyce zatrzymali Łotysza poszukiwanego przez zagraniczne służby. Mężczyzna handlował lekami o działaniu narkotycznym. Grozi mu do 8 lat więzienia.

14-227190

29 grudnia w Nakle (pow. przemyski) patrol Straży Granicznej zatrzymał do kontroli drogowej renault na czeskich numerach rejestracyjnych. Jednym z pasażerów podróżujących samochodem był 33-letni obywatel Łotwy. W trakcie kontroli dokumentów mundurowi z SG ustalili, że dane podróżnego figurują w międzynarodowych bazach poszukiwawczych. Władze Łotwy wydały za nim Europejski Nakaz Aresztowania (ENA) oraz czerwoną notę Interpolu. Cudzoziemiec był poszukiwany za posługiwanie się fałszywymi receptami na leki o działaniu psychotropowym i odurzającym oraz handel nielegalnie uzyskanymi preparatami.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Od początku roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już ponad 330 osób poszukiwanych przez krajowe i zagraniczne służby.

źródło BiOSG


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

02-01-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.