REKLAMA

Rodzice i nauczyciele apelują! ”Każdy z nas jest inny”

SANOK / PODKARPACIE / POLSKA. Już jutro uczniowie polskich szkół uroczyście powitają nowy rok szkolny. Niektórym uczniom towarzyszy radość i podekscytowanie z powodu powrotu do szkoły, spotkania się z rówieśnikami, inni zaś nie pałają dużym optymizmem na wieść o porannych pobudkach. Wszyscy jednak zdołali przyzwyczaić się do myśli o powrocie do szkoły. 

kids-gc0c228778_1280_1

Przygotowanie dziecka do rozpoczęcia nowego roku szkolnego to nie tylko zakup książek, tornistra, kredek i potrzebnych przyborów, ale również rozmowa.

Na portalach, w mediach społecznościowych pojawiają się wpisy zarówno rodziców, jak i nauczycieli, którzy apelują o to, aby przed przekroczeniem szkolnego progu porozmawiać z dziećmi o tym, jak ważną wartością jest tolerancja i szacunek wobec drugiego człowieka. W zamieszczanych postach wielokrotnie padają słowa — Usiądź z dzieckiem/dziećmi na 5 minut i wyjaśnij im.

Ostatnio w Internecie pojawił się również wpis osoby tworzącej profil ” Wojowniczka Nadia”.

Wkrótce zaczyna się nowy rok szkolny i chcę Was wszystkich prosić o przysługę. Usiądź z dzieckiem/dziećmi na 5 minut i wyjaśnij im, że bycie niskim, bardzo wysokim, pulchnym, chudym lub z innym kolorem skóry, czy włosów nie jest powodem do śmiechu. Markowe ubrania/telefon nie świadczą o wartości człowieka. Albo jeśli uczeń nosi te same buty każdego dnia.. Wyjaśnij im, że używany plecak niesie ze sobą te same marzenia, co nowy. Proszę naucz ich, aby nie wykluczali nikogo za „bycie innym” lub brak takich samych możliwości, jakie mogą mieć. Każdy z nas jest inny. Niektórzy są nieśmiali, inni mają za sobą wiele trudnych doświadczeń.. Bądź empatyczny i wyrozumiały. Wyjaśnij dzieciom, że nękanie, wyśmiewanie sprawia drugiej osobie przykrość i ból… że chodzą do szkoły, aby się NAUCZYĆ, a NIE konkurować. Ty i ja mamy tę samą wartość. Edukacja zaczyna się w domu [pisownia oryginalna] – czytamy na profilu w mediach społecznościowych.

 

źródło: red., Wojowniczka Nadia / fb

31-08-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.