REKLAMA

Wypadek. Radiowóz w rowie. Dwaj policjanci w szpitalu (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE / MAŁOPOLSKA. Wczoraj wieczorem na granicy województwa podkarpackiego i małopolskiego doszło do wypadku z udziałem trzech samochodów, w tym oznakowanego radiowozu. 18-letni kierowca Matiza ustawił się do skrętu w lewo. Najechał na niego inny pojazd, a siła uderzenia wypchnęła Matiza na przeciwległy pas, gdzie zderzył się z nadjeżdżającym radiowozem. W wyniku zderzenie ranni zostali dwaj policjanci oraz kierowca Matiza. Kierowca, który uderzył w skręcający w lewo pojazd, uciekł z miejsca wypadku.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 20:00 na drodze wojewódzkiej nr 984 na wysokości miejscowości Nowe Żukowice, niedaleko granicy pomiędzy województwem podkarpackim i małopolskim.

Policjanci poruszający się oznakowanym radiowozem jechali od strony Lisiej Góry. Na przeciwległym pasie zauważyli samochód osobowy marki Matiz, który ustawił się do skrętu w lewo. W pewnym momencie na tył Matiza najechał inny pojazd, a siła uderzenia wypchnęła Matiza na przeciwny pas, gdzie zderzył się on z nadjeżdżającym radiowozem. Policyjny samochód wpadł do rowu. Kierowca, który doprowadził do zdarzenia, odjechał z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy poszkodowanym.

asp. sztab. Paweł Klimek. Foto: KMP Tarnów

Poszkodowany został 18-letni kierowca Matiza oraz dwóch policjantów. Wszyscy zostali przewiezieni do szpitala – informuje nas asp. sztab. Paweł Klimek, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie.

Na miejsce szybko dojechały służby ratunkowe oraz inny patrol policji. Rannym udzielono pomocy. Rozpoczęły się również poszukiwania sprawcy zdarzenia.

Po kilku godzinach odnaleziono Opla Zafirę, którego uszkodzenia odpowiadały uszkodzeniom, które mogły powstać podczas opisywanego wypadku. Właścicielem okazał się 38-letni mieszkaniec powiatu dąbrowskiego. W momencie interwencji policjantów był kompletnie pijany. Miał niemal 2,5 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany. Aktualnie trzeźwieje w policyjnym pomieszczeniu dla zatrzymanych. Do tej pory nie było możliwości, aby przeprowadzić z nim czynności.

Zabezpieczono trzy pojazdy, które brały udział w zdarzeniu. Zostaną poddane oględzinom – dodaje asp. sztab. Paweł Klimek z KMP Tarnów. – Na ten moment zdarzenie klasyfikowane jest jako wypadek, choć ostatecznie będzie to determinowane przez ustalenia lekarzy badających 18-letniego kierowcę Matiza.

Dzisiaj nad ranem szpital opuścili dwaj poszkodowani w zdarzeniu funkcjonariusze. W lecznicy na diagnostyce wciąż przebywa młody kierowca Matiza. Jak się dowiadujemy, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 


foto (3): OSP Stare Żukowice


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

01-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.