REKLAMA

Komańcza upamiętniła Stefana Kardynała Wyszyńskiego (ZDJĘCIA)

KOMAŃCZA / PODKARPACIE. W Komańczy, gdzie internowany był kardynał Stefan Wyszyński, stanął obelisk upamiętniający beatyfikację. Znajduje się w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej imienia tego wielkiego Polaka. Odsłonięcia obelisku dokonano po uroczystej mszy dziękczynnej za beatyfikację Błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia, która została odprawiona tydzień temu.

Organizatorami uroczystości było Stowarzyszenie Ośrodek Myśli Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Komańczy, przy współdziałaniu z parafią rzymskokatolicką p.w. Św. Józefa w Komańczy, Urzędu Gminy Komańcza i powiatu sanockiego.

Mszę dziękczynną koncelebrował Adam Szal, arcybiskup przemyski. Modlitwę śpiewem prowadził zespół wokalny Soul z Sanoka.

Po uroczystościach religijnych odbył się koncert zatytułowany „W hołdzie Prymasowi Tysiąclecia” w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Podkarpackiej z Rzeszowa, podczas którego wykonywano pieśni maryjne.

foto: A&A Marzec Fotografia, Urząd Gminy Komańcza

04-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.