REKLAMA

Robi się coraz chłodniej! Zwracajmy uwagę na osoby narażone na wychłodzenie

PODKARPACIE: Policjanci interweniowali wobec mężczyzny narażonego na wychłodzenie. 65-latek spał w przydrożnych zaroślach. Na zewnątrz, szczególnie w nocy, panują niskie temperatury. Gdyby nie zgłoszenie i odpowiednia reakcja, mogłoby dojść do wychłodzenia. Funkcjonariusze apelują o zwrócenie uwagi na osoby bezdomne, nietrzeźwe, wymagające opieki. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.

Co roku w okresie jesienno-zimowym policjanci podejmują wzmożone działania, aby pomóc tym, których życie i zdrowie może być zagrożone z powodu chłodów. Spadek temperatury powietrza w ciągu dnia i zimne noce, to sytuacje niebezpieczne dla osób bezdomnych, nietrzeźwych, bezradnych i samotnych.Tragiczne skutki może mieć nawet kilka godzin spędzonych na zewnątrz podczas niewielkich mrozów.

bezdomni

W miniony piątek około godz. 21, sanocka Policja otrzymała zgłoszenia dotyczące osoby śpiącej w przydrożnych zaroślach w miejscowości Komańcza. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z miejscowego posterunku. Okazało się, że 65-latek jest osobą bez stałego miejsca zamieszkania. Policjanci udzieli mężczyźnie pomocy. Z uwagi na niską temperaturę funkcjonariusze, po przeprowadzonym badaniu w szpitalu, przewieźli mężczyznę do komendy i opiekuńczo umieścili w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych. Gdyby nie zgłoszenie i reakcja funkcjonariuszy, ta noc mogłaby dla 65-latka zakończyć się wychłodzeniem.

Dzięki takim reakcjom, udaje się wiele osób uchronić przed utratą zdrowia, a nawet życia. Pamiętajmy, jeśli zauważymy człowieka leżącego na chodniku, czy śpiącego na ławce, nie pozostawajmy obojętni na los takiej osoby. Nie przechodźmy obok kogoś, komu może grozić niebezpieczeństwo. Wystarczy zadzwonić na bezpłatny telefon alarmowy 112.

Przypominamy, że miejsca przebywania osób bezdomnych wymagających pomocy, które nie potrzebują pilnej interwencji, można zaznaczać także na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. W tej internetowej aplikacji jest specjalna ikonka pozwalająca wskazać na mapie miejsce, w którym przebywają osoby mogące być narażone na wychłodzenie organizmu. Miejsca te zostaną sprawdzone przez funkcjonariuszy.

KWP, ARCHIWUM POLICJI

18-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.