REKLAMA

KONFEDERACJA: Nakaz maskowania BEZPRAWNY! GRZEGORZ BRAUN: Znamy wyniki EKSPERTYZY

|

KONFEDERACJA: Nakaz maskowania BEZPRAWNY! GRZEGORZ BRAUN: Znamy wyniki EKSPERTYZY

Warszawa24.pl / tvSejm.pl . Posłowie Konfederacji zorganizowali konferencję prasową, w czasie której przytoczone zostały wyniki ekspertyzy dotyczącej obowiązku maseczkowego. Jak się okazuje, rozporządzenie jest całkowicie bezprawne.

Poseł Grzegorz Braun powitał Polaków na konferencji prasowej Konfederacji odbywającej się w Sejmie RP, przedstawiając ekspertyzę prawną dotyczącą tzw. nakazu maseczkowego.

– Szczęść Boże. Mam tu w ręku ekspertyzę prawną. Dwie opinie profesorskie. Pan profesor Marek Chmaj i profesor Sabina Grabowska konstatują bezprawność nakazu zamaskowania posłów na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. To istotna, nie dla wszystkich nowa, okoliczność w sprawie. Rad jestem, że w ten sposób potwierdzają się wszystkie moje, nazwijmy to w ten sposób, intuicje prawne w tej sprawie. O zreferowanie tych dokumentów proszę Włodzimierza Skalika, dyrektora biura Koła Poselskiego „Konfederacja” i sekretarza generalnego Konfederacji Korony Polskiej – poprosił Braun.

– Szanowni państwo. Od ponad roku posłowie Koła Poselskiego „Konfederacja” wielokrotnie zwracali uwagę na bezprawność zarządzeń pani Marszałek i Prezydium Sejmu. Na bezprawność egzekwowania tych przepisów. I okazało się, że głos naszych posłów był cały czas lekceważony. W związku z tym, postanowiliśmy zasięgnąć opinii niewątpliwie dwóch autorytetów w dziedzinie prawa – przedstawił sytuację Włodzimierz Skalik.


ZOBACZ TAKŻE :


– Jedna ekspertyza została opracowana przez pana profesora Marka Chmaja, natomiast druga ekspertyza została opracowana przez panią profesor za pośrednictwem Biura Analiz Sejmowych. Ekspertyza ta ma sygnaturę Biura numer 2504/21 – podkreślił Skalik, wskazując na wagę dokumentu.

– Ważne zatem, że od chwili wytworzenia tej ekspertyzy, Prezydium Sejmu posiada wiedzę na temat jej konkluzji – zaznaczył poseł Grzegorz Braun.

– Ekspertyzy są bardzo wnikliwe, obszerne i będą przekazane wszystkim redakcjom. Zostaną opublikowane także w mediach Konfederacji. Nie będę ich cytować w całości. Nie można jednak nie zacytować konkluzji z obydwu ekspertyz. I tak, w opinii profesora Marka Chmaja „wprowadzenie przez Marszałka Sejmu obowiązku zasłaniania ust i nosa przez osoby przebywające na terenie Sejmu w drodze zarządzenia może zatem pozostawać w sprzeczności z artykułami Konstytucji RP, które wyrażają zasadę wolności osobistej i prawa do decydowania o życiu osobistym”. Jakbym słyszał posłów Konfederacji – zauważył Włodzimierz Skalik.

– Dalej, pan profesor Marek Chmaj: „Omawiany obowiązek pozostaje w sprzeczności z artykułem 3 i 4 Ustawy o Wykonywaniu Mandatu Posła i Senatora, w związku z artykułem 104, ustęp 1, i artykułem 106 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Albowiem narusza on swobodę wykonywania mandatu, ogranicza prawo do czynnego uczestnictwa w pracach Sejmu i pozostaje w sprzeczności z obowiązkiem zapewnienia posłom warunków niezbędnych do skutecznego realizowania obowiązków”.

– Dalej, profesor stwierdza: „Podstawą dla wprowadzenia nakazu nie może być rozporządzenie Rady Ministrów. W sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Zarządzenia Marszałka Sejmu zostały wydane z przekroczeniem delegacji, określonej w artykule 10, ustęp 1, punkt 13 Regulaminu Sejmu, który upoważnia Marszałka Sejmu JEDYNIE do wydawania zarządzeń w zakresie wydawania zarządzeń w celu zapewnienia spokoju i porządku, a nie upoważnia go do wydawania zarządzeń w zakresie ochrony życia i zdrowia, zwłaszcza w zakresie sanitarnym” – czytał ekspertyzę sekretarz generalny Konfederacji Korony Polskiej.

-Na zakończenie pan profesor Marek Chmaj: „Zarządzenia Marszałek Sejmu są bezprawne, a niezastosowanie się posła do wspomnianego nakazu NIE MOŻE skutkować wykluczeniem go z obrad, obniżeniem uposażenia czy zastosowaniem innego środka regulaminowego. Próbę egzekwowania takich środków należy uznać za BEZPRAWNĄ ingerencję w sposób wykonywania przez posła mandatu”.

Również profesor Grabowska stwierdziła, iż zarządzenia Marszałka Sejmu „nie mają podstaw prawnych”. Z ekspertyzy stworzonej przez dwa autorytety wynika zatem jasno i wyraźnie, iż rozporządzenie dotyczące „maskowania” Polaków jest bezprawne. Co więcej, próby wymuszania stosowania się do niego także stoją w sprzeczności z Konstytucją RP.


ZOBACZ TAKŻE :


26-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.