REKLAMA

Apel o czujność i zainteresowanie!

Pustostany, ogródki działkowe, altanki, to miejsca podlegające ścisłym kontrolom policjantów, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Jeżeli widzicie Państwo osobę, która ze względu na swój stan nie powinna pozostawać na zewnątrz – zawiadomcie o tym Policję.

Okres jesienno-zimowy jest czasem, kiedy nie tylko ludzie bezdomni narażeni są na wychłodzenie organizmu. Problem ten dotyczy również osób niepełnosprawnych, w podeszłym wieku i zamieszkujących samotnie. Dlatego sprawdzane są m.in. pustostany, ogródki działkowe, altanki. Jeśli są w tych miejscach bezdomni, Policja przypomina, że mogą skorzystać z pomocy placówek oferujących nocleg, czy ciepły posiłek.

Prosimy wszystkich o czujność i zainteresowanie się osobami, które ze względu na stan nietrzeźwości, stan zdrowia, czy też wiek nie mogą o siebie zadbać czy też nie mają schronienia. Nasze zainteresowanie powinny wzbudzić osoby śpiące na ławkach w parkach czy przystankach autobusowych, zwłaszcza gdy robi się zimno i zapada zmierzch. Pamiętajmy, że telefon pod numer 112 może uratować życie.

Warto skorzystać także z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To aplikacja, która posiada zakładkę „osoba bezdomna wymagająca pomocy”. W ten sposób również można informować o miejscach przebywania bezdomnych. Policjanci sprawdzą każde takie zgłoszenie.

Przypominamy, że na stronie internetowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego znajdziemy informacje o pomocy dla osób bezdomnych. Dzwoniąc na bezpłatną infolinię 987 można uzyskać informacje o wolnych miejscach noclegowych w placówkach dla osób bezdomnych.

KPP Ustrzyki DolneZOBACZ RÓWNIEŻ:

MICHAŁ NIEZNAŃSKI: Nie wiem dlaczego ludzie wychodzą na ulice, i kto ich omotał wizją polexitu / tvPolska.pl

26-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.