REKLAMA

Interwencja ESANOK.PL: Place zabaw w gminie Zagórz po naszej interwencji są ładne i bezpieczne (ZDJĘCIA)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego skontrolował place zabaw w gminie Zagórz. Rzeczywiście wymagały one remontów. Na czas ich prowadzenia obiekty były wyłączone z użytkowania. Teraz zyskały nowy wygląd.

Przypomnijmy, że inspekcja nadzoru budowlanego przyjrzała się trzem placom zabaw: na ul. Wolności w Zagórzu, w Porażu i na Zasławiu.

Na placu zabaw przy ul. Wolności właściciel obiektu bezzwłocznie przystąpił do remontu – informuje Stanisław Tabisz, kierownik Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Sanoku.

Jak dodaje wydano decyzję wyłączającą go z użytkowania.

– Gmina Zagórz został zobowiązana do usunięcia stwierdzonych uszkodzeń na placu zabaw przy ul. Wolności w Zagórzu oraz dokonania okresowej kontroli jego stanu technicznego oraz przedłożenia protokołu z tej kontroli do tutejszego inspektoratu – precyzuje inspektor.

W trakcie kontroli przeprowadzonej przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego, odnosząc się do protokołu sanepidu, przeprowadzono szczegółowy przegląd stanu technicznego urządzeń zabawowych. W wyniku przeprowadzonej kontroli stwierdzono usunięcie wszystkich usterek – mówi Jerzy Zuba, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy w Zagórzu.

Na placu zabaw w miejscowości Poraż uszkodzony element urządzenia wielofunkcyjnego został zdemontowany. Pozostałe elementy wyposażenia są w porządku. Na Zasławiu także dokonano kontroli. I w tym przypadku zostaną podjęte decyzje przewidziane prawem – kwituje powiatowy inspektor nadzoru budowlanego.

Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Sanoku obecnie aktualizuje posiadany wykaz placów zabaw na terenie powiatu sanockiego.

Po jego aktualizacji zostaną przeprowadzone wyrywkowe kontrole placów zabaw – zaznacza inspektor nadzoru budowlanego.

ZOBACZ JAK WYGLĄDAŁ PLAC ZABAW PRZED INTERWENCJĄ A JAK PO INTERWENCJI ESANOK.PL

zagorz1

zagorz2

zagorz3

PLACE ZABAW PRZED REMONTEM


PLAC ZABAW W PORAŻU


PLAC ZABAW PRZY UL. WOLNOŚCI W ZAGÓRZU

foto:materiały nadesłane

19-06-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.