REKLAMA

GMINA ZAGÓRZ: O planach budowy kompostowni. Na spotkanie zaproszono eksperta

GMINA ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Dzisiaj w Czaszynie na godzinę 18.00 zaplanowano spotkanie dotyczące planowanej budowy kompostowni. W dyskusji wezmą udział włodarze gminy Zagórz, mieszkańcy oraz wszyscy zainteresowani tematem. Zaproszono do wygłoszenia prelekcji profesor Joannę Kostecką, kierownika katedry Biologicznych Podstaw Rolnictwa i Edukacji Środowiskowej, Wydziału Biologiczno-Rolniczego Uniwersytety Rzeszowskiego.

Działania informacyjne dotyczące dzisiejszego spotkania prowadzone były na szeroką skalę w wielu miejscach i za pośrednictwem wielu kanałów komunikacji, min. na stronie internetowej Urzędu, tablicach informacyjnych w sołectwach i osiedlach oraz w mediach. Pismo zostało także przesłane do Parafii Rzymskokatolickiej w Czaszynie, celem przekazania informacji parafianom podczas ogłoszeń w niedzielę 18 czerwca. Ponadto stałą akcję informacyjną prowadziły lokalne media, w tym www.eSanok.pl oraz www.Zagórz24.pl. Każdy kto jest zainteresowany tematem może uczestniczyć w spotkaniu, bowiem informacje przekazane zostały bardzo szeroko. W programie dzisiejszego spotkania znajdują się: prezentacja Burmistrza dotycząca planowanej inwestycji, prezentacje ekspertów dotyczące aspektów środowiskowych i technologicznych związanych z projektem kompostowni. Bardzo ważną częścią tego spotkania będzie także blok pytań ze strony mieszkańców oraz gości. W spotkaniu wezmą udział władze Gminy, radni a także eksperci. Podczas prezentacji nie będzie poruszany temat rozbudowy składowiska odpadów, bowiem nie ma takich planów, a media przekazują fałszywe informacje w tym zakresie – pisze w oświadczeniu Łukasz Woźniczak, sekretarz gminy Zagórz.

Nie podano natomiast redakcji eSanok.pl personaliów eksperta-prelegenta, który wystąpi podczas dzisiejszego spotkania, mimo, że kilkakrotnie o to pytaliśmy pierwszy raz już 8 czerwca br.

Wreszcie dzisiaj dopiero o godzinie 11.40, na kategoryczne żądanie Pana Tomasza Święcha, sekretarz gminy Zagórz Pan Łukasz Woźniczak poinformował, że do wygłoszenia prelekcji zaproszono  wykładowcę z Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Będzie to profesor Joanna Kostecka, pracownik Uniwersytetu Rzeszowskiego na Wydziale Biologiczno-Rolniczym.

Na stronach gminy Zagórz oraz tablicach informacyjnych pojawiła się poniższa, lakoniczna informacja:

 

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE INFORMACYJNE

na temat planów budowy kompostowni odpadów biodegradowalnych
w miejscowości Średnie Wielkie.
Władze samorządowe Gminy Zagórz serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców gminy na spotkanie, które odbędzie się we wtorek 20 czerwca o godzinie 18.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Czaszynie.

Celem spotkania będzie dyskusja na temat planów budowy kompostowni, zaprezentowanie najnowszych technologii wykorzystywanych w procesie przetwarzania odpadów oraz udzielenie odpowiedzi na pytania mieszkańców.
W trakcie wtorkowego spotkania zostaną zaprezentowane bezpieczne i ekologiczne rozwiązania, jakie obecnie stosuje się podczas procesu kompostowania. Zachęcamy mieszkańców do udziału w spotkaniu.

compost-709020_960_720

Zdjęcie poglądowe

20-06-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.