REKLAMA

ZAGÓRZ: Jest szansa na drugi oddział klasy pierwszej na Nowym Zagórzu. Dzieci i rodzice z Zahutynia muszą czekać na decyzję

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Usilne starania rodziców, którzy zapisali swoje pociechy do szkoły na Nowym Zagórzu przyniosły szczęśliwy finał. Jest wstępna deklaracja utworzenia dodatkowego oddziału klasy pierwszej w szkole przy ulicy Wolności.

xzgozrprot

Więcej o sprawie przeczytaj:

OTRZYMALIŚMY / GMINA ZAGÓRZ: Dzieci wysłały listy do prezydenta. Proszą o pomoc w sprawie utworzenia drugiego oddziału I klasy

RODZICE: Oczekujemy konkretnej odpowiedzi. Pan nas ignoruje. BURMISTRZ: Sprawę analizujemy (FILM)

GMINA ZAGÓRZ: Rodzice oczekują zmian w oświacie. Apelują do rady i burmistrza (FILM)

Szkolnictwo w gminie Zagórz jest na bakier? Rodzice uczniów chcą zmian w planie oświatowym (FILM, ZDJĘCIA)

OTRZYMALIŚMY: Petycja rodziców w sprawie podstawówek w gminie Zagórz. Rodzice walczą o dwa oddziały I klasy w szkole przy ul. Wolności (PETYCJA)

Na początku dzisiejszej sesji (29 maja) przewodniczący Jan Różycki oznajmił, że jest wola utworzenia dodatkowego oddziału klasy pierwszej. Jeżeli chodzi o szkolę w Zahutyniu przewodniczący zaproponował zorganizowanie w najbliższych dniach spotkania, na którym i w tym przypadku władze będą chciały wypracować kompromis. O terminie ma poinformować urząd.

Rodzice nie zabrali na razie głosu. Wytypowani przedstawiciele muszą czekać do ostatniego punktu sesji. Taka była w tej sprawie decyzja przewodniczącego.


Pani Aneta Szczepek, która w imieniu rodziców dzieci z Zahutynia zabrała głos stwierdziła:
Mamy nadzieję, że jeszcze raz pochylicie się nad naszą sprawą. Dziecko dziecku jest równe i nasze dzieci są tak samo ważne jak inne. Jeżeli jesteście Państwo rozsądni to podejmiecie decyzję, która nie będzie krzywdziła naszych dzieci.

W sprawie dodatkowej klasy czwartej w szkole w Zahutyniu głos zabrał raz jeszcze przewodniczący Różycki.
– Zaszły przesłanki, aby ponownie zasięgnąć opinii kuratora. O szczegółach poinformujemy Państwa na spotkaniu.

Przedstawiciel rodziców dzieci ze szkoły na Nowym Zagórzu, decyzję włodarzy spuentował krótko:
– Dziękujemy za wysłuchanie naszej prośby. Pamiętajcie jednak państwo, ze szkoła nie jest dla was, ale dla dzieci. A inwestycja w dzieci to inwestycja w przyszłość naszej gminy.

29-05-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.