REKLAMA

Inspekcja nadzoru budowlanego skontroluje place zabaw w gminie Zagórz (ZDJĘCIA)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. W środę Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dokona kontroli dwóch placów zabaw w gminie Zagórz. Jest to pokłosie interwencji mieszkańców, którzy zwrócili się do naszej redakcji z prośbą o pomoc.

Jak informuje Stanisław Tabisz, kierownik Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Sanoku, kontrole na placach zabaw na Nowym Zagórzu oraz w Porażu zaplanowano na środę 31 maja.

Zawiadomiono o niej gminę Zagórz. Pracownicy mają przygotować komplet dokumentów. Po kontroli oraz analizie tych materiałów zostaną podjęte działania przewidziane prawem – precyzuje.

Przypomnijmy, że do redakcji zgłoszono dwie sprawy. O pierwszej pisaliśmy już na naszym portalu.

W obszernej informacji jaką otrzymaliśmy, zaniepokojeni rodzice wyliczali usterki na placu zabaw przy osiedlu bloków na Nowym Zagórzu.

Furtka do placu zabaw jest za ciasna, co grozi uszkodzeniem bądź nawet obcięciem palców dziecka. Już od wielu lat rodzice zgłaszają ten problem, ale mimo to nic się nie zmieniło. W bardzo złym stanie jest pomost drewniany. Wystające fragmenty popękanego drewna i głębokie szczeliny grożą poważnymi urazami. Do tego stary, brudny, w fatalnym stanie piach w piaskownicy, który nie został jeszcze wymieniony, pomimo, że mamy już końcówkę maja – wyliczali.

To nie wszystko. Zwracano uwagę również na uszkodzone i zardzewiałe ogrodzenie placu, zużyte elementy bujane, ostre i pełne drzazg siedziska i ławki czy zardzewiałe śmietniki.

Ta interwencja sprowokowała kolejną. Tym razem w związku z niewłaściwym stanem placu zabaw w Porażu. Nieoficjalnie wiadomo, że połamane sprzęty, powyrywane deski i inne zniszczenia spowodowane są przez akty wandalizmu. Natomiast sprawa nie została jeszcze zgłoszona na policję, a uszkodzenie mienia, niezależnie od tego czy miałoby charakter wykroczenia czy przestępstwa, jest ścigane na wiosek pokrzywdzonego.

foto: materiały nadesłane/plac zabaw w Porażu


foto: materiały nadesłane/plac zabaw na Nowym Zagórzu

29-05-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.