REKLAMA

Poznaliśmy mistrza ortografii gminy Zagórz (ZDJĘCIA)

TARNAWA DOLNA / PODKARPACIE. W Szkole Podstawowej w Tarnawie Dolnej odbył się finał Gminnego Konkursu Ortograficznego o tytuł „Mistrza Ortografii Gminy Zagórz”. Już po raz jedenasty uczestniczyli w nim uczniowie klas trzecich szkół podstawowych. Natomiast  po raz pierwszy zaproszono do udziału w konkursie uczniów klas IV – VI.

Ogółem w konkursie wzięło udział 25 osób – zwycięzców etapu szkolnego, którzy podczas dyktanda starali się uzyskać honorowy tytuł „Mistrza Ortografii” w swojej kategorii wiekowej.

Konkursowi patronowali Burmistrz Miasta i Gminy w Zagórzu i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Tarnawie Dolnej, którzy czuwali nad właściwym przebiegiem konkursu i ufundowali nagrody dla wszystkich uczestników.

W tym roku uczniowie klas III zmagali się z tekstem „Majówka nad jeziorem Gopło”, natomiast ich starsi koledzy pisali dyktando pt.: „Ciąg nieprzeliczonych perypetii Grzegorza”.

Na podstawie pisanych dyktand w każdej grupie wyłoniono mistrza i dwóch wicemistrzów. W kategorii klas III Mistrzem Ortografii Gminy Zagórz została uczennica SP w Zagórzu – Amelia Karuś. Tytuły wicemistrzów zdobyli Jessica Waszajło z SP w Zagórzu i Maksymilian Pluskwa ze SP w Tarnawie Dolnej. W kategorii klas IV – VI Mistrzem Ortografii Gminy Zagórz została uczennica SP w Czaszynie – Justyna Sitarz. Tytuły wicemistrzów zdobyli Bartosz Iwanowski z SP w Zagórzu i Dawid Kruczek ze SP w Porażu.

Zwycięzcom nagrody wręczał Ernest Nowak – Burmistrz Miasta i Gminy wraz z Markiem Marcinikiem – Wiceprzewodniczacym Rady Miejskiej w Zagórzu. Oprócz dyplomów i nagród rzeczowych, wyróżnieniem dla mistrzów były puchary i wieczne pióra. Każdy finalista za udział w konkursie otrzymał dyplom i drobny upominek. Podziękowania  i życzenia owocnej pracy od Janusza Fala – Dyrektora Zespołu Obsługi Szkół w Zagórzu otrzymali również nauczyciele przygotowujący dzieci do konkursu.

Podczas ortograficznych zmagań wszystkim dzieciom towarzyszyły emocje, ale dzielnie i spokojnie walczyły o jak najlepsze  miejsce. Aby umilić czas oczekiwania na wyniki, opiekunowie i uczestnicy mieli okazję obejrzeć przedstawioną w wersji anglojęzycznej inscenizację „Śpiąca królewna”, którą zaprezentowali uczniowie klasy V pod kierunkiem Marii Adamkiewicz – nauczyciela j. angielskiego.

Podsumowując kolejną edycję konkursu należy stwierdzić, że taka forma sprawdzania umiejętności zastosowania wiedzy ortograficznej w praktyce wpływa pozytywnie na dzieci, mobilizuje je do pracy nad ortografią i daje szansę sprawdzenia się na poziomie gminy, co zgodnie podkreślają nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu. Dlatego już dziś zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Konkursu Ortograficznego o tytuł Mistrza Ortografii Gminy Zagórz.

autor: H. Krajnik


źródło: materiały nadesłane

jordan breds,
Air Jordan 11s For Sale,
Authentic Bred 11s,

06-06-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym: