REKLAMA

Trenowali warianty likwidacji laboratorium materiałów niebezpiecznych (FOTO)

Policjanci Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Rzeszowie realizowali ćwiczenia w oparciu o założenia programu treningowego w zakresie zapobiegania i likwidowania skutków emisji materiałów CBRN, w kontekście zagrożeń terrorystycznych. Tym razem, w ramach ćwiczeń, rzeszowscy komandosi przy współpracy ze strażakami jednostek ratowniczo gaśniczych w Nowej Sarzynie i Leżajsku, trenowali warianty likwidacji laboratorium materiałów niebezpiecznych.

Jednym z najtrudniejszych wyzwań w dziedzinie bezpieczeństwa materiałów masowego rażenia CBRN (chemicznych, biologicznych, radiacyjnych, nuklearnych) są działania ukierunkowane na zminimalizowanie zagrożeń związanych z atakiem terrorystycznym i użyciem materiałów chemicznych, biologicznych lub promieniotwórczych. Likwidacja takiego zagrożenia wymaga specjalistycznej wiedzy zarówno w zakresie metod zapobiegania i ochrony podczas likwidacji zagrożenia jak i właściwej współpracy oraz gotowości wielu służb do reagowania w takiej sytuacji kryzysowej.

W środę, dzięki uprzejmości oraz pomocy strażaków z jednostek ratowniczo gaśniczych w Nowej Sarzynie oraz Leżajsku, które specjalizują się w rozpoznawaniu zagrożeń chemicznych oraz ratownictwie chemiczno-ekologicznym, podkarpaccy kontrterroryści mogli na udostępnionych obiektach zrealizować bojowy scenariusz ćwiczeń, który zakładał neutralizację zagrożeń CBRN poprzez likwidację laboratorium materiałów niebezpiecznych.

Ćwiczenia, które zostały zorganizowane w Nowej Sarzynie, pozwolą na zwiększenie praktycznych umiejętności w zakresie reagowania w sytuacji realnego zagrożenia oraz przeciwdziałania takim zagrożeniom.

KWP

[ngg src=”galleries” ids=”12944″ display=”basic_thumbnail”]


29-06-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.