REKLAMA

Kręć kilometry dla Zagórza gdziekolwiek jesteś i rywalizuj o atrakcyjne nagrody!

Dla 3 najlepszych zawodników i 3 najlepszych zawodniczek zbierających punkty dla Gminy Zagórz czekają.

  • za zajęcie I miejsca – voucher 1000 zł do wykorzystania na zakupy w sklepie rowerowym,
  • za zajęcie II miejsca – voucher 600 zł do wykorzystania na zakupy w sklepie rowerowym,
  • za zajęcie III miejsca – voucher 400 zł do wykorzystania na zakupy w sklepie rowerowym.

Jak dołączyć do Rywalizacji?

Znajdź i pobierz aplikację „Aktywne Miasta” z właściwego dla siebie sklepu (Google Play lub AppStore). Dokonaj rejestracji użytkownika i z menu wybierz „Rywalizacje”, następnie w zakładce „Publiczne” – „Rowerowa Stolica Polski dla Gmin”, wyszukaj Zagórz i zapisz się do grupy ogólnej.

Nie ważne, w którym miejscu na świecie się znajdujesz – po wyborze Gminy Zagórz w Aplikacji Aktywne Miasta, kręcisz kilometry dla Zagórza.

P.S. – nie zapomnij nacisnąć start przed wyruszeniem w trasę lub ustaw działanie aplikacji w tle.

Cała Polska na rowery! Rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski – edycja 2024

1 czerwca startuje ogólnopolska rywalizacja o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Przez 30 dni mieszkańcy miast i gmin, które dołączyły do zabawy będą kręcić kilometry dla siebie i swoich małych ojczyzn. Rywalizacja to nie tylko konkurs samorządów, to także małe rywalizacje w ramach samych miast pomiędzy grupami typu, szkoły, firmy czy osiedla. To jednak przede wszystkim dobra zabawa i zdrowa rekreacja. Przed nami 30 dni na rowerze, cały miesiąc ruchu i aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.

Rowerowa Stolica Polski to ogólnopolski projekt, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Miasto Bydgoszcz. Polega na organizacji rywalizacji rowerowej pomiędzy miastami prezydenckimi oraz miastami i gminami w oparciu o dedykowaną akcji bezpłatną aplikację mobilną, stworzoną z inicjatywy i na zlecenie Bydgoszczy, pn. „Aktywne Miasta”.

Przed nami szósta już edycja wydarzenia. Ubiegłoroczna rywalizacja rozegrała się pomiędzy 162 samorządami z całej Polski. Była to największa, jak do tej pory odsłona zmagań o zaszczytny tytuł najbardziej rowerowego miasta w Polsce. Czy w 2024 roku pójdziemy na rekord? Pokażą najbliższe tygodnie.

Projekt jest dedykowany osobom aktywnie spędzającym czas, rowerzystom amatorom, pasjonatom dwóch kółek, osobom lubiącym zdrową sportową rywalizację. Jego celem jest aktywizacja mieszkańców, mobilizacja środowisk rowerowych, propagowanie aktywnego wypoczynku, promocja turystyki rowerowej i roweru, jako alternatywnego środka transportu, edukacja ekologiczna.

Udział w zabawie, zarówno dla samorządów jak i indywidualnych użytkowników jest bezpłatny. Lokalnie w miastach do zabawy przystępują niemal wszystkie organizacje i stowarzyszenia rowerowe. Projekt angażuje miłośników jednośladów udostępniając bezpłatne innowacyjne narzędzie w postaci aplikacji i jednocześnie mobilizując do codziennej aktywności poprzez zaproszenie do wspólnej sportowej zabawy. Rowerzyści kręcą kilometry dla siebie samych oraz poprzez swoje zaangażowanie czują się odpowiedzialni za sukces swoich małych ojczyzn w ogólnopolskiej rywalizacji. Chętnie włączają się w różne zabawy i konkursy organizowane w ramach projektu w mediach społecznościowych oraz biorą udział w przejazdach i rajdach rowerowych.

Strona internetowa: https://www.aktywne.miasta.pl/

Profil na fb: https://www.facebook.com/aktywnemiastapl

Kontakt do koordynatora RSP z ramienia Gminy Zagórz:

Anna Hydzik

tel. 13 46 22 062 wew. 44

e-mail: ahydzik@zagorz.pl

ABC Rywalizacji – pobierz

źródło: UMiG Zagórz

20-06-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.