REKLAMA

Konferencja ARiMR już dzisiaj

LESKO / PODKARPACIE. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Podkarpacki Oddział Regionalny w Rzeszowie, Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale oraz Podkarpacka Izba Rolnicza w Trzebownisku zapraszają na Konferencję: „Nowe zasady w Płatnościach Bezpośrednich i Obszarowych 2024: Ekoschematy, Płatności do Małych Gospodarstw i Warunkowość. Premia dla młodych rolników.

Data i miejsce:

18 czerwca 2024 r.
Urząd Miasta i Gminy Lesko, ul. Parkowa 1, 38-600 Lesko

Celem konferencji jest zapoznanie uczestników z najnowszymi zmianami w systemie płatności bezpośrednich i obszarowych, które będą obowiązywać od 2024 roku. Będziemy skupiać się na trzech kluczowych zagadnieniach:

1. Ekoschematy

Przedstawimy i omówimy nowe zasady oraz wymogi dotyczące ekoschematów, które promują zrównoważone praktyki rolnicze i ochronę środowiska. Dowiecie się, jakie działania będą kwalifikować się do ekoschematów i jak skutecznie spełniać te wymagania.

2. Płatności do Małych Gospodarstw
Zaprezentujemy nowe regulacje i wsparcie dedykowane małym gospodarstwom rolnym. Omówimy kryteria kwalifikacyjne oraz procedury aplikacyjne, które uproszczą proces i zwiększą dostępność funduszy dla najmniejszych podmiotów rolniczych.

3. Warunkowość

Wyjaśnimy koncepcję warunkowości i jej wpływ na dostęp do płatności bezpośrednich. Omówimy wymagania dotyczące zgodności z zasadami ochrony środowiska, dobrostanu zwierząt oraz standardami produkcji rolniczej, które będą warunkować otrzymanie wsparcia finansowego.

Podczas konferencji omówiony zostanie również program wsparcia finansowego „Premia dla młodych rolników”, który ma na celu wspieranie młodych rolników poprzez udzielenie im dofinansowania w wysokości do 200 tys. złotych.

Kwota ta jest wypłacana w dwóch ratach: 70% po spełnieniu określonych warunków oraz pozostałe 30% na środki obrotowe po zrealizowaniu biznesplanu. Program jest skierowany do osób w wieku od 18 do 40 lat, które posiadają kwalifikacje zawodowe związane z rolnictwem.

Nasze wydarzenie ma na celu nie tylko dostarczenie wiedzy teoretycznej, ale również praktycznych wskazówek i narzędzi, które pomogą rolnikom i doradcom rolniczym
w dostosowaniu się do nowych przepisów. Spotkania będą także okazją do wymiany doświadczeń oraz dyskusji na temat wyzwań i możliwości wynikających z wprowadzanych zmian.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

Materiały nadesłane

18-06-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.