REKLAMA

500-lecie Czystogarbu! Pomnik Michała Archanioła, jubileuszowe lipy! (VIDEO)

|

500-lecie Czystogarbu! Pomnik Michała Archanioła, jubileuszowe lipy! (VIDEO)

GMINA KOMAŃCZA / PODKARPACIE. Czystogarb w gminie Komańcza świętował 500-lecie istnienia. Z tej okazji, w liczącej 263 mieszkańców wsi, zorganizowano huczne obchody, do których przygotowania trwały wiele tygodni. Uroczystości rozpoczęła msza święta pod przewodnictwem abp. Adama Szala, Metropolity Przemyskiego w kościele filialnym pw. Dobrego Pasterza w Czystogarbie. Następnie, na pobliskim placu, odsłonięto pomnik Michała Archanioła oraz symbolicznie posadzono jubileuszowe lipy z imionami najstarszych i najmłodszych mieszkańców Czystogarbu. Dużo działo się również na i dookoła sceny. Były atrakcje dla najmłodszych oraz wiele stoisk z tradycyjnym jadłem i rękodziełem. Zapraszamy do obejrzenia NASZEJ RELACJI VIDEO.

Czystogarb w gminie Komańcza świętował 500-lecie istnienia. Z tej okazji, w liczącej 263 mieszkańców wsi, zorganizowano huczne obchody, do których przygotowania trwały wiele tygodni. Uroczystości rozpoczęła msza święta pod przewodnictwem abp. Adama Szalla, Metropolity Przemyskiego w kościele filialnym pw. Dobrego Pasterza w Czystogarbie.

Na pobliskim placu, odsłonięto pomnik Michała Archanioła oraz symbolicznie posadzono jubileuszowe lipy z imionami najstarszych i najmłodszych mieszkańców Czystogarbu.

Pomnik Michała Archanioła był wzorowany na twórczości Zdzisława Pękalskiego, bieszczadzkiego rzeźbiarza, malarza i poety.

Dużo działo się również na i dookoła sceny. Były atrakcje dla najmłodszych oraz wiele stoisk z tradycyjnym jadłem i rękodziełem. W organizację obchodów 500-lecia włączyło się wielu mieszkańców Czystogarbu, a także samorządowcy i przedstawiciele stowarzyszeń.

WIĘCEJ W NASZYM MATERIALE VIDEO.


grafika poglądowa

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

GMINA KOMAŃCZA. Mieszkańcy odbudowują przydrożne pomniki. „Tożsamość naszych miejscowości” (VIDEO)


grafika poglądowa

24-06-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.