REKLAMA

ZAGÓRZ: „Trzeźwość polską racją stanu”. Już w piątek Droga Krzyżowa do ruin klasztoru

|

ZAGÓRZ: „Trzeźwość polską racją stanu”. Już w piątek Droga Krzyżowa do ruin klasztoru

ZAGÓRZ. Już w najbliższy piątek, 15 marca br. w Zagórzu odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej, która poprowadzi z kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny do ruin klasztoru Karmelitów Bosych. 

Nabożeństwu towarzyszyć będzie hasło „Trzeźwość polską racją stanu”. Jego uczestnicy będą modlić się o trzeźwość narodu. Kolejny rok w organizację Drogi Krzyżowej włączyło się wiele wspólnot religijnych. Swój udział mają: Winnica Pana, Przyjaciele Oblubieńca, Wspólnota Miłości Krzyża, Róże Różańcowe Rodziców, Męski Różaniec Sanok, Oaza Domowego Kościoła Rejonu Sanok, Parafia Stary Zagórz, Miasto i Gmina Zagórz, Centrum Kultury Foresterium, Caritas Archidiecezji Przemyskiej.

Nabożeństwo rozpocznie się od Eucharystii, która będzie miała miejsce o godz. 17.00 w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zagórzu (Stary Zagórz). Po zakończeniu Mszy świętej, wyruszy procesja do kolejnych stacji Drogi Krzyżowej zlokalizowanych na trasie wiodącej do ruin klasztoru Karmelitów Bosych. 

Na nabożeństwo zaprasza o. Karol Bucholc OMI, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Zahutyniu (VIDEO)

 


ZOBACZ RÓWNIEŻ:
[Relacja z 2023 roku]

Droga Krzyżowa pod klasztor w Zagórzu! VIDEO Z LOTU PTAKA

 

11-03-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.