REKLAMA

Postawione zarzuty podejrzanemu nauczycielowi❗ Prokuratura złożyła wniosek o areszt❗

SANOK / PODKARPACIE. Wracamy do sprawy zatrzymania nauczyciela wychowania fizycznego. Prokuratura Rejonowa w Sanoku przesłuchała podejrzanego. Przedstawiła mu zarzuty i złożyła wniosek do sądu. Sprawa do prokuratury została zgłoszona przez rodzica i dotyczyła dwóch małoletnich osób.

– 6 marca w prokuraturze zostały wykonane czynności z zatrzymanym. Mężczyzna został przesłuchany w charakterze podejrzanego. Dziś (7 bm.) prokuratura złożyła wniosek do sądu, o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy – przekazuje prokurator Wiktoria Domaradzka-Kaszubowicz z Prokuratury Rejonowej w Sanoku.

– Podejrzanemu przedstawiono trzy zarzuty. Jeden zarzut dotyczy przestępstwa z artykułu 191 a par. 1 kk. (Kto utrwala wizerunek nagiej osoby lub osoby w trakcie czynności seksualnej, używając w tym celu wobec niej przemocy, groźby bezprawnej lub podstępu, albo wizerunek nagiej osoby lub osoby w trakcie czynności seksualnej bez jej zgody rozpowszechnia, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 – przyp. red.). A dwa kolejne zarzuty dotyczą przestępstw przeciwko wolności seksualnej. Z uwagi na dobro małoletnich pokrzywdzonych, jak również dobro postępowania, nie udzielamy żadnych szczegółów odnośnie treści zarzutu, jak również kwalifikacji prawnej – uzupełnia Beata Piotrowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krośnie. 

– Do sądu wystąpiliśmy o zastosowanie najsurowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Wyeliminowania tej osoby czasowo z funkcjonowania w społeczeństwie. W kodeksie postępowania karnego są określone przesłanki do zastosowania takiego środka zapobiegawczego. Po pierwsze, zebrany materiał dowodowy przemawia za tym. Po drugie zachodzi ryzyko utraty dowodów, zakłócania postępowania sądowego, czy obawa ukrycia lub ucieczki – wyjaśnia prokurator Domaradzka-Kaszubowicz.

Sprawa ma charakter rozwojowy: – Materiał dowodowy, który badamy nie dotyczy tylko tych dwóch małoletnich osób.

 


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK: Zatrzymany nauczyciel wychowania fizycznego!

Zatrzymany nauczyciel zawieszony! Publikujemy oświadczenie dyrektora szkoły

07-03-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.