REKLAMA

INTERWENCJA. Błotniste kałuże na chodnikach. Dzieci wchodzą na ruchliwą ulicę! (VIDEO)

|

INTERWENCJA. Błotniste kałuże na chodnikach. Dzieci wchodzą na ruchliwą ulicę! (VIDEO)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Tuż przy Szkole Podstawowej nr 2 w Zagórzu remontowana jest droga krajowa nr 84. Zakrojone na szeroką skalę roboty, choć wyczekiwane, wpływają na komfort codziennego życia mieszkańców. Zwrócili się oni do nas z prośbą o interwencję w związku z niebezpiecznymi sytuacjami, do których miało dochodzić podczas porannych godzin szczytu komunikacyjnego, gdy uczniowie przychodzą do szkoły. WIĘCEJ W NASZYM MATERIALE VIDEO.

Szczególnie niebezpiecznie bywa, gdy pada deszcz, a tymczasowe remontowane chodniki zamieniają się w błotniste pobojowisko. Warto zaznaczyć, że droga, która przebiega obok szkoły jest bardzo ruchliwa, tuż przed godziną 8:00 i około godziny 15:00.

Dyrektor zaalarmowany przez rodziców interweniował w Urzędzie Miasta i Gminy Zagórz. Stamtąd, do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przesłano już dwa pisma.

W rozmowie z naszym reporterem, rzecznik prasowy GDDKiA Oddział w Rzeszowie zaapelowała, aby pamiętać, że ten odcinek jest wciąż placem budowy. Joanna Rarus powiedziała, że ciężko jest utrzymać warunki idealne zarówno dla kierowców jak i pieszych. Niemniej jednak zdyscyplinowano wykonawcę, aby zwracał uwagę na warunki na budowie, zwłaszcza pod kątem ruchu pieszych i aby usuwał zalegającą ziemię i zasypywał zastoiska wodne.

Joanna Rarus, foto: archiwum eSanok.pl

Rzeczywiście po ostatnich intensywnych i ciągłych opadach deszczu, w niektórych miejscach pojawiło się błoto. Proszę jednak mieć na uwadze, że ten odcinek DK84 jest wciąż placem budowy. Ciężko więc utrzymać w tym miejscu warunki idealne zarówno dla kierowców jak i pieszych. Niemniej jednak zdyscyplinowaliśmy wykonawcę, aby zwracał uwagę na warunki na budowie, zwłaszcza pod kątem ruchu pieszych i w miarę możliwości, aby usuwał zalegającą ziemię i zasypywał zastoiska wodne – powiedziała Joanna Rarus, rzecznik prasowy GDDKiA – Oddział w Rzeszowie.

Jednocześnie, niezmiennie, apelujemy do wszystkich użytkowników ruchu o zwracanie uwagi na oznakowanie w tym miejscu i obowiązujące ograniczenia wynikające z prowadzonych prac. Wykonawca prowadzi roboty pod ruchem, co jest wyzwaniem dla nas wszystkich – dodała.

Wszystkie prace na odcinku zakończą się we wrześniu 2024 roku, natomiast w połowie roku wykonawca ma zakończyć prace generujące największe utrudnienia.

Do tematu wrócimy.

543634
grafika poglądowa

15-02-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.