REKLAMA

SANOK: Turniej noworoczny dla Martynki Posadzkiej!

SANOK / PODKARPACIE. 13 stycznia o godzinie 10:00 w Centrum Sportowo-Dydaktycznym w Sanoku rozpocznie się Turniej piłki halowej o Puchar Burmistrza Miasta Sanoka „Gramy dla Martynki Posadzkiej”. Szczegóły na plakacie.


Martynka Posadzka, uczennica SP nr 1 w Sanoku, to trzykrotna mistrzyni świata, wielokrotna mistrzyni Polski i Europy w fitnessie gimnastycznym.

W dniu 9 urodzin, 16.03.2020 r. zdiagnozowano u dziewczynki ostrą białaczkę limfoblastyczną. Po długim leczeniu, walce z przeciwnościami Martynka wróciła do szkoły i treningów. Równo rok temu wystąpiła z przyjaciółmi UKS Spartanie podczas IV Turnieju Mikołajkowego SHLPN, aby pomóc choremu dziecku.

Dzisiaj to ona potrzebuje NASZEJ i PAŃSTWA pomocy, ponieważ w czerwcu 2023 r., nastąpiła WZNOWA! ostrej białaczki limfoblastycznej. Martynka znowu cierpi, chemioterapia wyniszcza jej organizm, leczenie jest bardzo intensywne powodując odwracalne i nieodwracalne skutki uboczne leczenia. Dziewczynka obecnie przebywa na oddziale onkohematologii Wojewódzkiego Klinicznego Szpitala Nr 2 w Rzeszowie. Jest w trakcie chemioterapii.

Dojazdy do kliniki, zakup leków, środków higienicznych i dezynfekcji, specjalna dieta, rehabilitacje, to tylko część kosztów leczenia znacznie przekraczających budżet rodzinny, które ponoszą jej rodzice.

Wpłaty finansowe można dokonać także na konto Fundacji ISKIERKA przez stronę: https://fundacjaiskierka.pl/podopieczni/martyna-posadzka/

03-01-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.